Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen fizetési igényt jelölhe...

Milyen fizetési igényt jelölhetek meg egy frontendfejlesztői pozíciónál?

Figyelt kérdés

Kizárólag nagyobb, komoly cégekhez jelentkezem nagy költségvetésű hazai és nemzetközi webes projekteken dolgozni, vördpresszes sufnivállalkozások és félprofi ügynökségek kizárva.


Érdekelne, hogy mennyit lehet magabiztosan elkérni egy ilyen helyen frontendesként, junior és szenior pozíciókban egyaránt. Nyilvánvaló, hogy tapasztalattól és referenciáktól nagyban függ a dolog, én is inkább csak egy átlagra vagyok kíváncsi, de minden infó segít.



2013. júl. 2. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nehogy azt hidd, hogy a nagyobb cégnél természetszerűleg jobban is fizetnek. Csak szólok. Tekintve, hogy ott nagyobb a fluktuáció is, így gyakran még könnyebb is bejutni. Egyébként valóban nagyban függ a tapasztalattól a dolog, ha van tapasztalatod, jó referenciáid és jó vagy abban amit csinálsz, akkor a határ fizetésben is a csillagos ég. Ha kezdő vagy tapasztalat és referenciák nélkül, akkor földrajzi pozíciótól függően 250-350 bruttóért vesznek fel. De persze egy magabiztos interjú sokat lendíthet a fizudon is.
2013. júl. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Nem azért jelentkezem nagyobb cégekhez, mert ők feltétlenül jobban fizetnek, hanem mert szakmailag jobban motivál egy komplex, világszínvonalú megoldás, mint egy sufniügynökség KKV weboldalai.


A földrajzi pozícióm Budapest. :) Gondolom, jól érzem, hogy ez az intervallumod felső határa felé húzza a dolgokat. A tapasztalat és referenciák nélküli kezdőt hogy értetted? Olyasvalakire gondolsz, aki most lépett ki az egyetemről, és tényleg zéró tapasztalata van?


Ha nekem van egy darab komolyabb nagyvállalati referenciám, egy saját open source projektem, és naprakész tudást tudok felmutatni, akkor hova lőnéd azt, amit minden probléma nélkül elkérhetek, és hova a felső határt?

2013. júl. 3. 14:27
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ attól, hogy az a nagyvállalati tapasztalat mit is takar. Egy fejlesztő cégnél (főleg a nagyoknál) csak egy dolog, hogy tudsz kódolni adott nyelven és értesz a nyelvhez köthető framework-ökhöz vagy a futtatókörnyezethez. Egy másik dolog, hogy van-e tapasztalatod a fejlesztési módszertanokban, illetve az, hogy adott project-tapasztalat mennyire specifikus (nyilván ha egy borzasztó specifikus programot írtatok saját frameworkkel, az kevésbé releváns). Emellett mindig hivatkozni kell a saját projectekre, az még jobb, ha be is tudod mutatni őket.

Nos, amiket írtam fizetéseket, azok nagyjából egy kezdő (friss diplomás) alapbér, tapasztalattal lehet feljebb menni. Esetleg kérhetsz többet, aztán max. lealkudjátok. Gondolj arra, hogy ha jó vagy, akkor kelleni fogsz a cégnek és ezért ők is hajlandóak lesznek áldozatot hozni.

2013. júl. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét, azt hittem egy darabig, hogy senki nem lesz képben a témában, és nulla válaszos kérdés lesz, szóval örülök neked. :)


Az szerinted mennyire parás, ha többet kérek, ahogy te is javasoltad? Nyilván azért javasoltad, mert nincs vele feltétlenül gond, de az érdekel, hogy szerinted múlhat-e rajta maga az állás, vagy mindenki legfeljebb azt fogja mondani, hogy bocs, de nem, ennyit nem tudunk adni, és aztán mondanak egy alacsonyabb összeget.


Illetve egy személyesebb kérdés, de nem muszáj válaszolnod: honnan meríted az információkat a válaszodhoz? Alkalmazott vagy egy ilyen cégnél, esetleg felvételiztetsz, vagy valami egészen más? Csak hogy tudjam a helyén kezelni a tőled hallottakat, kontextusban.

2013. júl. 3. 21:28
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Hát, ha túlságosan főlé lősz, akkor nem fognak komolyan venni. Egyébként, a te referenciáddal azért az egeket nagyon ne ostromold, mert a végén még úgy maradsz. Jó szándékkal mondom. Gondolj bele, kérsz br. havi 6 kilót, ők meg nem adnának csak max. 350-et, akkor mit mondasz?

- Ja, akkor jó lesz annyi is.

?

Az is szempont, hogy milyen céghez, milyen multihoz teszed be a lábad, mert azért nem minden multi olyan, hogy bármit kifizet. Ha van bérplafon, akkor lehetsz te Linus Torvalds unokahúga is, nem fogsz annál többet kapni.

Bank szektorban esélyes, hogy jó fizetést húzz, a pesti átlagnál többet, de a bejutás elég nehéz.

Ha igazán jól akarsz keresni, akkor célozd meg Londont, mert ott van piaca az IT-nek, minden területen van kereslet, ráadásul hatalmas város, nagy a fluktuáció, hamar bekerülsz, bekerülhetsz valahova, a hazai pénz többszöröséért. Ez a szorzó lehet kettő, de lehet négy, hat, hét is akár, ha nem is rögtön, idővel.

Sok sikert.

2016. jan. 8. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

[link]


"A diplomások esetében Budapesten 358000 forintos, a vidéki nagyvárosokban 235000 forintos, kisvárosokban 204000 forintos bruttó fizetés fordul elő leggyakrabban."

2016. jan. 8. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Frontendesként (ez vhogy elkerülte a figyelmemet) azért csodára ne számíts. Itt Budapesten - ezzel a referenciával - nagyon jó ha megkapod a 260-at, bruttóban.
2016. jan. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2013-as a bejegyzés amúgy.
2016. jan. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Két és fél évvel később vagyunk. Az első fizetésem 250 volt, nettóban. Négy hónappal később 360, máshol. Másfél év múlva 560, megint máshol. Ez mind Budapest. Most egymillió fölött, ez már nem Budapest, hanem amerikai remote. A nettó munkavállalói tapasztalatom a szakmában kevesebb, mint másfél év, időközben naploptam egy csomó hónapot munkák között.


Van pénz a frontendben, még Magyarországon is. Jól kell csinálni, de ez mindenre igaz. Kell hozzá némi önmenedzselési készség is, de elsősorban csak ahhoz, hogy jó ajánlatot kapj. Egy pici szerencse sem árt, de nem ezen múlik a dolog, elsősorban tényleg jónak kell lenni, ez azoknak a területeknek az egyike, ahol szerencsére a kompetencia a legfontosabb szempont, és emiatt eléggé egyenlőek az esélyek.


Remélem, ez segít majd más leendő szakmabelieknek, akik most állnak ott, ahol én két és fél éve álltam. Ha fizetésben gyorsan akarsz fölfelé lépdelni, viszonylag gyakran kell munkahelyet váltanod, de mielőtt teszed, mindig kell, hogy összeszedjél valamit az aktuális munkádban, ami értékes a piacon. Tartsd magasan a mércét, ne vállalj el bármit, várj ki inkább. Két hónap plusz várakozás százezrekkel jobb fizetést és nagyságrendekkel jobb szakmai lehetőséget jelenthet. Ne legyél túl elérhető. De maradj ember. Tanulj, amíg nem dolgozol. Megtérül.

2016. jan. 20. 23:52
 10/11 anonim válasza:

Két és fél évvel később vagyunk. Az első fizetésem 250 volt, nettóban. Négy hónappal később 360, máshol. Másfél év múlva 560, megint máshol. Ez mind Budapest. Most egymillió fölött, ez már nem Budapest, hanem amerikai remote. A nettó munkavállalói tapasztalatom a szakmában kevesebb, mint másfél év, időközben naploptam egy csomó hónapot munkák között.


Van pénz a frontendben, még Magyarországon is. Jól kell csinálni, de ez mindenre igaz. Kell hozzá némi önmenedzselési készség is, de elsősorban csak ahhoz, hogy jó ajánlatot kapj. Egy pici szerencse sem árt, de nem ezen múlik a dolog, elsősorban tényleg jónak kell lenni, ez azoknak a területeknek az egyike, ahol szerencsére a kompetencia a legfontosabb szempont, és emiatt eléggé egyenlőek az esélyek.


Remélem, ez segít majd más leendő szakmabelieknek, akik most állnak ott, ahol én két és fél éve álltam. Ha fizetésben gyorsan akarsz fölfelé lépdelni, viszonylag gyakran kell munkahelyet váltanod, de mielőtt teszed, mindig kell, hogy összeszedjél valamit az aktuális munkádban, ami értékes a piacon. Tartsd magasan a mércét, ne vállalj el bármit, várj ki inkább. Két hónap plusz várakozás százezrekkel jobb fizetést és nagyságrendekkel jobb szakmai lehetőséget jelenthet. Ne legyél túl elérhető. De maradj ember. Tanulj, amíg nem dolgozol. Megtérül.


Szia. Olvastam a sikertörténetedet, ezért szeretnék tanácsot kérni tőled. remélem van rá pár perced. Mivel nem csak a fizetési létrán, hanem szakmai szempontból is folyamatosan jó döntéseket hoztál, ezért biztosan átlátod, milyen állomásai vannak ennek.

Jómagam a nulladik állomáson vagyok. Rövid előéletem: befejezetlen villamosmérnök BSc, felsőfokú angol/német nylevtudás, C, C++, Java programozási nyelveben beginner illetve kis túlzással early szintű a tudásom. De a legeslegnagyobb hátrány hogy 28 évesként konkrétan nulla azaz 0 nap munkatapasztalatom van. (egyszerűen más jellegű munkákkal foglalkoztam eddig, nem intellektuális vagy fizikai hiányosságok miatt)

Most hogy gyakorlatilag nincs alapom szoftverfejlesztő juniorként elhelyezkedni, mégis a tanácsodat kérem.

Hogyan tudnék bekerülni az első munkahelyemre, ahol tanítanának és munkakörnyezetben fejlődhetek.

Milyen állásokra pályázzak, milyen interjúkon van esélyem és mit kell nyújtanom?

Remélem tudsz egy minél konkrétabb és szigorú tanáccsal szolgálni.


Nagyon köszönöm neked előre is!


Dávid

2016. márc. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!