Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Wapra érdemes fejleszteni?

Wapra érdemes fejleszteni?

Figyelt kérdés
Meddig fog még a wap létezni? Mert van egy könyv, Wap szervletek, elég olcsó. Érdemes belevágnom? Vagy a wapot felejtsem el? Nem éri meg erre programozni?
2013. júl. 2. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:

WAP, te jó ég, most könnyek szöktek a szemembe a nosztalgiától:) Emlékszem, mikor még az Ericsson T65-ömön nézegettem esténként az oldalakat Vodafone tesztidőszakában (akkor vagy ingyenes volt, vagy piszok olcsó, már nem rémlik pontosan).

Hogy a kérdésedre válaszoljak: abszolút nem éri meg, kizárólag mobiltelefonok voltak képesek megjeleníteni a WAP oldalakat, azok korlátozott adatátviteli sebességeire és gyenge számítási kapacitására voltak optimalizálva, ma meg már rég képesek megjeleníteni desktop honlapokat is az okostelefonok. WAP mindig is halott technológia volt.

2013. júl. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kizárólag mobilok voltak képesek megjeleníteni a WAP-os oldalakat. Volt PC-re is proggi. Már nem emlékszem melyiket próbáltam régen, de van olyan pl, hogy WinWAP.


Szerintem amúgy felejtsd el, semmi értelme manapság.

2013. júl. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazad van, valamint ha jól rémlik, Opera is képes volt megjeleníteni őket. Azon viszont nem változtat, hogy PC-n ez nem volt mainstream, főleg, hogy ezek az oldalak nagyon egyszerű felépítéssel rendelkeztek a korlátok miatt.
2013. júl. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot, mindkettőtöknek ment a pacsi. Első te meg különösen jó fej srác lehetsz. Jó volt olvasni az első kommentedet. :)


Csak azért kérdeztem, mert nem tudom holt tart a wap, mint technológia. De akkor kihagyom, helyette másra koncentrálok.

2013. júl. 3. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!