Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen szinten tanulhatok meg...

Milyen szinten tanulhatok meg programozni, ha nem vagyok jó matekból? Komplexebb programoknál már elvéreznék?

Figyelt kérdés
Sajnos a matek az nem megy olyan jól, és mint sok helyen hallottam, a magas szintű matek igen javallott.

2013. júl. 4. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a logikai részben jó vagy akkor egy bizonyos szintig eljuthatsz. De a magasabb szinthez már tényleg kell a matek, kicsivel komolyabban.

Ha érdekel a programozás akkor azt a matek szintet is megtudnád tanulni, de valószínű hogy elvéreznél ha tényleg sehogyan sem megy.

2013. júl. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Biztosan megtudnám tanulni, mert ha akarom akkor biztos sikerül. Milyen anyagrészeket kéne megtanulnom?
2013. júl. 4. 08:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Én hármas voltam matekból, nem érzem a hátrányát kódolás közben. Ha valamire szükség van akkor kiguglizható bármilyen képlet, a szükséges dolgok többségére pedig minden nyelv kínál beépített megoldásokat. Ritka az az eset amihez magas szintű matek kell és nem oldható meg logikai megközelítéssel.


Persze én webprogramozó vagyok, nyilván vannak olyan területek ahol viszont a matek erősebben kell, térinformatikai vagy 3d megoldásokhoz nyilván kissé jobban kell mint egy nagy terheltségű portál vagy webshop összerakásához.

2013. júl. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, attól függ, milyen terület érdekel. Grafikai, modellező, CAD-szerű munkákhoz kelleni fog a matek, de rengeteg dologhoz nem annyira. Olyan lehet még, hogy bizonyos algoritmusok jelentősen gyorsíthatók matematikai trükkökkel, de ezeknek utána lehet nézni, ha épp arra van szükség. Egyetértek, hogy egy hármas matek elég lehet a legtöbb feladat megoldásához, ha mellette jó a logikád.
2013. júl. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves válaszolók.:) Akkor elkezdek megtanulni egy nyelvet, pl Pythont, azt hallottam könnyű megtanulni.:)Zöld kezecskék mennek mind annyiotoknak.:)
2013. júl. 4. 10:17
 6/9 anonim ***** válasza:

(A Python jó kis nyelv, de vigyázz, mert egy nyelv megtanulása nem azonos a programozás tanulásával. Szóval ne nyelvet tanulj, hanem egy nyelven keresztül a programozás logikáját, paradigmákat, gondolkodásmódot, alapszabályokat, stb.)


:)

2013. júl. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell magasszintű matek tudás, kivéve nyilván a specifikus dolgokat.

Viszont aki gyenge volt matekból az programozással is küszködni fog, mert hasonló jellegű készségek kellenek, mind a kettőhöz.

2013. júl. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fősulihoz kell a matek sajnos, de ha felkészülsz és tényleg elszánt vagy, akkor találhatsz megoldást.


Igazából, bár én elég sok képletet használok a munkám során, sosem fordult elő hogy egy komplexebb dolgot minden utánajárás nélkül fejből lemerjek programozni, megnézem előtte stackoverflow-ot minimum. Szerintem ezzel mindenki így van, nem állsz neki írni olyat amire van megoldás.

2013. júl. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A programozáshoz logika kell. Az hogy a matek jegyed egy nagy kalap sz.r nem feltétlen azt jelenti hogy nincs logikád, hanem azt h lusta voltál felkészülni a dogákra.
2013. nov. 19. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!