Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet tanuljam meg először? Van a web programozás, meg a program programozása de én most mind a kettőt meg szeretném tanulni, mivel kezdjem?

Figyelt kérdés
2009. okt. 16. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Kezd a webprogramozással az könnyebb.. Viszont nekem úgy tünik igy előre, te túl sokat akarsz és gyorsan.. Úgy pedig nem fog menni...
2009. okt. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Annyira nem értem, a mai világban mindenki azt hiszi hogy kettőt kacsint a google ban és máris programozó lesz. Kezd a pascallal! És az elméleti programozással, tanuld meg az algoritmusok és a tervezés alapjait, utána dolgozz pascallal, vagy valami hasonló nyelvel, majd tanuld meg a nyelvek fejlődését, az oop-t és aztán ülj le mondjuk java-zni, vagy webprogramozni. A lényeg hogy az anyagok egymásra épüljenek
2009. okt. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
SEMMIKÉP SE WEBPROGRAMOZÁSSAL KEZDJ!!! Én ugyan PHP val kezdtem, mivel nem volt senki aki segítsen, és mivel még kb. 10 éves voltam és 1 szót se tudtam még angolul még nem is tutorialbol, hanem kész oldalak szétszedéséből tanultam meg szenvedve. De már látom, hogy nem így kellett volna lennie. Na mindegy, szóval mindenképpen KLIENS-OLDALI PROGRAMOZÁSSAL kezdj. A pascal sem rossz ahogy már írta az előző, de ma már minden a C köré épül, szerintem nekivághatsz, bár nehéz lesz úgy, hogy fennakadsz olyan dolgokon mint a szintakszisok, és a nyelv jellemzői. Ha már tudsz egy nyelvet, akkor napok alatt meg tudod tanulni a következőt szinte, mivel érted a felépítését, struktúráját, működését a dolgoknak. Ha igazán profi akarsz lenni tanuld meg később az ASM -t is, mivel ebben lehet igazán hatékony és gyors cuccot írni
2010. júl. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!