Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozasban csinalja...

Milyen programozasban csinaljak az okosabb weboldalakat?

Figyelt kérdés
Okosabb web oldalon azt ertem mint pl a Prezi.com ( ami magyar programozas ), vagy ilyesmi ami igazabol egy program. Ezt php stilusu nyelvben irjak vagy kulon C++ vagy valami ?
2013. júl. 12. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem, hogy mitől okos neked ez a weboldal, de ez legyen a Te titkod. Igen, általában PHP-t használnak, ASP, (AJAX), ilyesmi. C++ nyelven asztali alkalmazásokat készítenek.
2013. júl. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az "okos" (??) oldalakhoz tartozó kód nagy része általában a szerveren fut, valamilyen szerveroldali megoldás + adatbáziskezelés a lényeg. Ez lehet ASP (active server page), újabban inkább pl. JSP (java server page), stb. Ezen kívül ami használatos: php, javaScript, css, stb...
2013. júl. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

okos programozással csinálják :D


Hát flash kell a lejátszásához, de meg lehetne csinálni akár php+canvas-js.

Adatbázis is biztosan kell, ez is lehet sokféle.

2013. júl. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12%

ha a szervern linux fut, és pedig ez az esetek többségében így van, mert a windowshoz képest atomstabil, akkor html-le csinálják a statikus részeket. amikor a böngésződhöz megérkezik az adat, tehát előtte egy lekérdezést indítottál az index.php felé, (megnyitottad a főoldalt), akkor a webszerver (álatlában apache2) elküldi a tartalmát, de már csak egy html formátumban, mert előtte a php átfordította a lekérésnek megfelelően...

Na nem is ez volt a kérdés, ha kell elmagyarázom ezt is, de a lényeg a lényeg, hogy az esetek többségében htm, html, php, javascript->ajax-ot használnak. Előfordulat perl is, sőt c++ is.

ezek linuxnál vannak, windows-t nem használok szervern, de ot az asp van, amit nem tudom, hogy mivel írogatják... ja és ezeket a fájlokat egyszerű szövegszerkesztővel írják meg.. Én pl. notepad++-szal, de ami sokat számít, az az hogy a szövegszerkesztő tudjon többféle kódolást (utf-8 ANSI) aztán még színkódolás is legyen, tehát a különboző parancsok (függvények) más más színben legyenek...


kicsit hosszú lett, de ha érdekel valamelyik része, vagy szeretnél tanulni webprogramozást, akár szerver használatát, akkor írjál, szívesen válaszolok

2013. júl. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

utolsó, sokat nevettem, de ez volt a legjobb:


"ezek linuxnál vannak, windows-t nem használok szervern, de ot az asp van"


gondolom php nincs is vindózon :D

2013. júl. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Linuxot csak azért használják servereken, mert nagyon könnyen lehet alakítgatni.

Hogy stabil-e? Igen az esetek többségében, bár azért be szoktak dölni.

Nagyon jól felépített rendszer.

Bár azért ma már az OSX is szokott futni szervereken, sőt egyre több bár láttam olyat is hibázni.

Amúgy ezeket az oldalakat html5 és a canavas-sal szokták nyomni a weboldalakat. A flash felett meg eljárt az idő.

2013. júl. 13. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!