Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási nyelvben...

Milyen programozási nyelvben lenne ezt egyszerűen megcsinálni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy háttérben futó egyszerű kis programot, ami:

1:Belép egy megadott weboldalra (felh+pass-t poss data-ként küldi el), és ott meglátogat egy linket miközben be van jelentkezve.


2:Felugró értesítést küld hogyha valami változik a weboldal egy részén. (van egy div-em, és csak azon belül érdekelnének a változások)

Fogalmam sincs az utóbbit hogy lehetne megvalósítani, így valami példa program érdekelne ha tudtok a témában.


Kezdő kódoló vagyok, valamennyire tudok programozni pythonban, c-t is megértem ha elém tesznek egy kódot de magamtól még nem megy, visual c#-t is megértem valamilyen szinten. Főleg az első lenne a fontos, gondolom nem lehet nagy feladat, de nem tudom hogy hogyan kezdjek neki, mire googlézzek, milyen témakör ez egyáltalán.


2013. júl. 13. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ez a megfelelő oldal a kérdésednek.

Inkább itt próbálkozz:

[link]

2013. júl. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A Python-t javasolnám, pláne, hogy ismered.


1. dologra: HTTP kérést kell megvalósítanod, minden nyelvben vannak ehhez lib-ek, de egyébként nem bonyolult összerakni manuálisan sem.


2. dologra: tök egyszerű. minden egyes bejelentkezéskor

- a legutóbb lementett DIV tartalmat összehasonlítod az aktuálissal

- lemented a DIV tartalmát


Az adott DIV-et HTML feldolgozó lib-ekkel egyszerűen kiválaszthatod, CSS selectorok használatával.


Ha csak az érdekel, volt-e változás, és maga a változás nem lényeg, hogy mi, akkor elég a DIV-nek csak hash-jét (mondjuk MD5) tárolni a fájlban.


Felugró ablakot meg szintén könnyen csinálhatsz.

2013. júl. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Az elsőt szerintem meg tudom majd oldani.


Másodiknál DIV-re hogyan tudok keresni? Leszedem a forráskódot, és futtatok benne 1 keresést <div class="valami">-re és mindent eltárolok amíg nem találja magát szembe egy </div>-el?


Erre nincs valami beépített kereső függvény? Így szövegben gőzöm sincs hogy kell keresni különböző hosszúságú string részeket.

Egy megoldásra tudok gondolni, hogy leellenőrzi karakterenként jobbra lépve hogy egyezik-e vele (pl fahéjasalmalé, kell az alma, és így keresi : fahé, ahéj, héja, stb) de ez így fejben nagyon erőforrás igényes lenne több ezer soros forráskódnál, és biztos van rá jobb megoldás.

2013. júl. 14. 00:02
 4/5 anonim ***** válasza:

A DIV keresésre, mint írtam használj HTML parszer lib-et. Nem tudom Python-hoz milyen van. De Ruby-hoz Nokogiri nevű van, Java-hoz jSoup. Biztos van Python-hoz is.


Azzal pedig ilyen stílusban megkaphatod a DIV-edet:

div_ami_kell = html_kodja.select("div.valami")


Találtam is egy Python-os példát:


[link]


Így már egyszerű lesz. :)


<off>

String keresés: létezik indexOf függvény, vagy hasonló. De HTML kódnál azért nem ajánlott, mert lehet hogy úgy van benne hogy <div class="valami"> de lehet hogy <div class=valami>.


Továbbfejlesztett módszer a regexp lenne: <div class="?valami"?> (persze ezt is lehet még tuningolni.


De a legjob módszer a fenti linken van! :)

</off>

2013. júl. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, így már menni fog!
2013. júl. 14. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!