Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit gondoltok, megtanulhatom...

Mit gondoltok, megtanulhatom innen a C++ alapjait?

Figyelt kérdés

[link]


Iskolában (középiskolás vagyok) már tanultam C++-t 2 évig, de azután órán áttértünk más anyagra, és amikor bejöttek a függvények, már a szakkörre sem értem rá. Szeretném az egészet elölről kezdeni az alapoktól, mert úgy érzem, alig tanultunk valamit, és azt is alacsony szinten. Nézegettem pár oldalt, és a nagy része kínai volt, pedig szerintem 2 év alatt sokkal tovább is lehetett volna jutni.

Szerintetek honnan tanulhatnám meg a C++-t? Ez az oldal nekem jónak tűnik, emellett az apámnak megvannak itthon ezek a könyvek:

Petkő Ádám: C

Benkő * Poppe: Turbo C++

Kernighan - Ritchie: A C programozási nyelv

Benedek Levendovszky: Szoftverfejlesztés C++ nyelven



2013. júl. 15. 11:06
 1/3 iostream ***** válasza:
KÉT évig tanultatok és csak a végén jöttek be függvények SZAKKÖRÖN? Jézusom. Ha tudsz angolul, akkor keress egy tutorialt a neten. Ha nem tudsz angolul, akkor tanulj erősen és keress egy magyar tutorialt a neten. C könyvet meg biztos ne vegyél C++-hoz.
2013. júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Benedek Levendovszky: Szoftverfejlesztés C++ nyelven"

Az egy nagyon jó kis könyv, viszont ha ennyire az elején vagy, akkor nagyon figyelmesen kell haladni vele, nem szabad kapkodni, átugrálni részeket.

A link meg elég kezdetlegesnek tűnik, kb. a másik véglet. :)


Használható alapozó:

[link]

(A cikk végén van még link a folytatáshoz.)


De gugliba ha beütöd, hogy "c++ tutorial", sok eredmény lesz, akár youtube videók is.

2013. júl. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Akkor úgy tűnik nem csak képzelődtem, hogy nem veszünk kb. semmit C++-ból. Többnyire Nemes Tihamér versenyfeladatokat csináltunk órákon.

Köszönöm a válaszokat, próbálkozok majd a Szoftverfejlesztés C++ nyelvennel, ha túl nehéz lesz, akkor keresek angol tutorialt.

2013. júl. 15. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!