Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# TCP szerverrel hogy lehet...

C# TCP szerverrel hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés

Van a szerver és a kliens.

A szerver egy console ablak és a kliens egy win form.

Hogy lehetne azt megcsinálni, hogyha a console ablakba beírom azt hogy: box,

akkor akinél nyitva van a kliens annak megjelenítsen egy MessageBox-ot.


2013. júl. 18. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy lehetséges megoldás váza:

Szerveren -háttérszálban, hogy ne fagyjon be a UI- várakozik a TCPListener, bejövő kapcsolat esetén NetworkStreamet nyit, amelyet úgy tudsz kezelni, mint bármely más streamet. A billentyűzetről történő beolvasást végző modul eseményeket generál, amelyre távoli fél kapcsolatának kezeléséért felelős objektumokat feliratkoztatod, amelyek az esemény hatására elküldik a Stringet.


Kliens:

Háttérszálban nyit egy kapcsolatot, majd folyamatosan olvassa ezt (ha nincs adat, blokkol az olvasás). Ha érkezik String, erről eseményt generál, amelyet GUI szálban kezelsz le, és MessageBox-ot dobsz hatására fel.

2013. júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Őh.. Hát, lehet velem van a baj de nem teljesen értem.

Az oka az lehet hogy a szerver téren még kezdő vagyok.

2013. júl. 18. 22:07
 3/5 anonim ***** válasza:

#1: nem egyszerűbb, ha már eleve a kliensnél indul a TCPListener? Mert ugye neki kell figyelnie a "szerver" által küldött adatokat. Tudom, kicsit kifordított a dolog ha szerverben és kliensben gondolkozunk.

Kérdező: indulj onnan, hogy két gépet TCP kapcsolaton keresztül össze tudj kötni. TCP kommunikáció esetén pedig én hanyagolnám a szinkron szálkezelést és aszinkron módon kezelném a kapcsolatot.

2013. júl. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az összeköttetés megvan.

Könnyebb lenne ha linket vagy kódot írna valaki arról hogy hogyan kell.

2013. júl. 19. 12:42
 5/5 anonim ***** válasza:

#3: mivel azt írta, hogy több kliens is csatlakozhat a szerverhez, szerintem nem.


Kérdező: ha megy az egy-egy kapcsolat, mi a probléma? MSDN oldalán is érhető el példakód a TCPListener használatához:

[link]

2013. júl. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!