Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen C++-al foglalkozó...

Milyen C++-al foglalkozó oldalak vannak?

Figyelt kérdés
Szeretnék belekezdeni a programozásba, még eléggé kezdő vagyok. A C++ érdekel, mert azt az Androidos platformokon jól lehet kamatoztatni, csak még sehol sem találtam normális oktató anyagot. Előre is köszi a segítséget!

2013. júl. 19. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor először a kereső használatát tanuld meg. Másfél órával ezelőtt volt egy C++-os kérdés, és érkezett rá egy nagyon jó link.


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

2013. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Google->C++

Androidra pedig sokkal inkább Java-ban lehet programozni.

2013. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A javahoz c++ kell legalább közép szinten. A Google csak hirdetéseket és más nyelvű találatokat ad ki. Amikor elkezdtem írni a kérdésem a másik még nem volt kint. Remélem minden okos emberke rájött miért raktam ezt ki.
2013. júl. 19. 15:46
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

"A javahoz c++ kell legalább közép szinten."


Már miért kellene?

2013. júl. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


Hirtelen egy darab hirdetést nem láttam az első lapon. Helyette csupa oktató és referencia anyag.

2013. júl. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

"A javahoz c++ kell legalább közép szinten."

Miért is?


"A Google csak hirdetéseket és más nyelvű találatokat ad ki."

Nem meglepő, nem is fogsz normális magyar nyelvű tutorialt találni, max 1-2 kezdő könyvet.


"Amikor elkezdtem írni a kérdésem a másik még nem volt kint."

De, kint volt. Meg kb ezer másik ugyanilyen is.


"Remélem minden okos emberke rájött miért raktam ezt ki."

Persze, mert magadtól egy google keresésre is képtelen vagy, de azt hiszed programozni majd tudni fogsz...

2013. júl. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"A javahoz c++ kell legalább közép szinten."

Akárki is mondta neked, ez hülyeség. Két független és más szemléletű nyelvről beszélünk.


"A Google csak hirdetéseket és más nyelvű találatokat ad ki."

A "c++" keresőkifejezésre, ha átállítod Magyarországról származó találatokra a Google-t, rögtön az első egy MAGYAR tutorial.

[link]


"Amikor elkezdtem írni a kérdésem a másik még nem volt kint."

Két és fél óráig írtad ezt a két sort? Jó, tökmindegy. De itt is van kereső, és itt CSAK magyar találatokat kapnál, és a C++ itt sem ma lett először említve.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=c%2B%2B


Egyébként meg C++-al foglalkozó oldalak összegyűjtve:

[link]

2013. júl. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Angol tudás nélkül pedig Android-on nem fogsz fejleszteni. Senki nem fogja venni a fáradtságot, hogy lefordítsa neked a javadoc-ot.
2013. júl. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felettébb hasznos válaszokat! Még ha fele elég gyér oltási próbálkozás is, de sebaj. Ezt is és a programozást is el kell valahol kezdeni. Vagy nem?


A C++-os feltételezésem alapja:

[link]

3. oldal közepe.


Angolul tudok, de a szakkifejezések szókincse még messze van tőlem, főleg angol könyvből tanulni.


Én a C++ tananyag kifejezésre kerestem rá és nekem azért az első pár oldal picit haszontalan linkekből állt. (számomra)


És kedves #5-ös felhasználó, szívesen folytatnék veled egy eszmecserét, tegyük fel ez a te oldaladról is kivitelezhető. Ha pedig visszaolvastál volna, láttad volna, hogy konkrét komment van belinkelve, igaz a másik srác kicsit másképp akarta megközelíteni a dolgokat, ezért jött létre ez a kérdés. Gondoltad volna?

2013. júl. 23. 20:45
 10/11 anonim ***** válasza:

A könyvben ez áll:

"A jegyzet feltételezi a C++ programozási nyelv minimum közép szintű ismeretét. Az anyag elsajátítása ennek hiányában sem lehetetlen, de több időt kell ráfordítani."


Te ezt írod:

"A javahoz c++ kell legalább közép szinten."


Ami egy félreértelmezés.


A könyv azért írja a C++ közép szintű ismeretét, mert (1) aki már ismeri a C++-t közép szinten, az sok nyelvi elemet és programozási mintát ismer már (így gyorsabban tud haladni a könyvvel), és mert (2) a könyv 3-4 helyen megemlíti a C++ és a Java közötti különbségeket.

2013. júl. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!