Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen nyelvet tanuljak?

Milyen nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés
Mostanában elég sok jó ötletem van, amiből játékot lehet csinálni, és arra gondoltam, hogy miért ne próbálnám meg? Javát tanultam eddig, tetszik is, de valami olyanra gondoltam, ami később jól jöhet ezen a téren. Ilyen game maker, stencyl stb. programok nagyon jók, de a programozás lenne a fontos, a játék csak egy eszköz, miután egy bizonyos szintre eljutottam. Tehát, milyen nyelvet tanuljak?

2013. júl. 21. 22:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A Java ilyesmire tökéletes.
2013. júl. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
C/C++ és SDL egyben :D
2013. júl. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ó, hát akkor írjunk már le minden nyelvet: Python ! :D
2013. júl. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tyű de sok válasz! Esetleg lehetne, hogy mindenki érveljen is amellett, amit mond? Akkor könnyebb lenne választani :)
2013. júl. 21. 22:58
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Python, kevesebbet kell a kódolás részével küzdened, foglalkozhatsz a játék részével a dolognak. Gondolom nem 5D fullHD játékkal indítanál, illetve nincsen programozócsapat a hátad mögött.
2013. júl. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
c++...gyorsaság
2013. júl. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
C++ lesz akkor szerintem, arról sok jót hallottam. Persze ez nem azt jelenti, hogy minden mástól elzárkózom, kipróbálok mindent, aztán meglátjuk.
2013. júl. 21. 23:11
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Java: Te írtad, hogy eddig ezt tanultad, nyilván továbbfejlődni egyszerűbb, mint 0ról kezdeni, valamint pl Androidra egyszerű vele fejleszteni és nyilván egyszerű kis játékokat oda érdemes fejleszteni.
2013. júl. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Most úgy vagyok vele, hogy mindenből akarok tanulni egy kicsit, valószínű, hogy tényleg javával fogok továbbmenni, mert belenéztem c++-ba és megijesztett :)
2013. júl. 21. 23:26
 10/13 anonim ***** válasza:

Esetleg lehetne, hogy utána is nézz? :D


Hiába is érvelünk, a kérdésben ezer meg egy olyan tényező is szerepet játszik, amit mi nem ismerünk, így nem dönthetünk helyetted.


Szerintem azokhoz a játékokhoz, amiket az elkövetkezendő 4 évben csinálni fogsz, azokhoz a Game Maker tökéletes eszköz.

2013. júl. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!