Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szükségem lenne egy jó informa...

Szükségem lenne egy jó informatikai könyvre, amelyben el tudnám sajátítani az alapismereteket. Ősz-tél folyamán mennék magántanárhoz, ahol már emelt szintű ismereteket oktatná. Szóval milyen könyveket ajánlottok? 16/f

Figyelt kérdés
2013. júl. 23. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen alap, milyen emelt? Mi a célod? Az iskolában nincs informatika oktatás?
2013. júl. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Van, de hallássérült vagyok,és emiatt semmit nem értek meg ott az órán, tanár szája pl. monitor mögött...

Programozás alapismeretei főleg!

2013. júl. 23. 23:36
 3/7 anonim ***** válasza:
A programozásnak kicsit rázós egyedül nekiállni, de nem lehetetlen vállalkozás. Az iskolában tanultok programozást? Mert akkor azt a nyelvet lenne érdemes választani. Ha a suliban nincs programozás, akkor gondolkozni kellene, hogy milyen nyelv érdekel. Meg azon is, hogy inkább az elméleti része érdekel, vagy rögtön belevágnál a közepébe. Sok könyv van a piacon, és természetesen a neten is vannak oktatóanyagok.
2013. júl. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Gondoltam,hogy nehezebb ügy lesz. Jó sulink van,de pont info oktatás gyenge, programozás meg nincs is. . Nyílván először elmélet, tisztában kell lenni azért a fogalmakkal.Először programozás alapismereteit kéne megtanulnom,értelmeznem :)

Később választanám ki a nylevet.

2013. júl. 23. 23:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges külön algoritmusokkal, futásidő, satöbbi kezdened, elég ha belenézel egy szimpatikus nyelvbe, az alapfogalmakat azon keresztül könnyebben elsajátíthatod.
2013. júl. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha inkább elméleti könyv kellene, akkor Angster Erzsébet Objektumorientált programtervezés című kétkötetes könyvét ajánlom, ami a Java nyelven keresztül tanít. Nem könnyű olvasmány. Régi könyv, nem tudom, kapható-e még. Könyvtárakban érdemes nézelődni.


Szintén régi, de könnyebben emészthető Bodor László C/C++ programozás című könyve.


További könyvek:

Farkas Csaba: A programozás alapjai Visual Basic .NET-ben

Reiter István: C# - Programozás lépésről lépésre


Azt is érdemes megfontolni, hogy milyen fejlesztőrendszert tudsz telepíteni.

2013. júl. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az érettségihez ez lesz hasznos: [link]


Programozáshoz pedig akár elég bármelyik "Tanuljunk meg ... 24 óra alatt" könyv.

(Persze érdemes előtte utána nézni, hogy milyen nyelveket lehet használni ott és olyan könyvet venni.)

2013. júl. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!