Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A köverkezö c/c++ kifejezések...

A köverkezö c/c++ kifejezések közül melynek lesz az értéke 1 akkor és csakis akkor, ha az x és y változókban két egymást követö, páros természetes számot tárolunk?

Figyelt kérdés

A. (x-y==2) && (y-x==2) B. (x==2) && (y==4)

C. x-y==2 D. ((x-y==2) || (y-x==2)) && (x%2==0)

Énszerintem a b a megoldás, mert csak abban az esetben teljesül minden feltétel. Csak annyira nem vagyok biztos benne inkább megkérdezem.


2013. aug. 1. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A. (x-y==2) && (y-x==2)

B. (x==2) && (y==4)

C. (x-y==2)

D. ((x-y==2) || (y-x==2)) && (x%2==0)


Vagyis melyik lesz igaz. Ez inkább matek, mint programozás.


Az elsőnél x-y negatív, szóval helyből hamis.

A második nem lesz igaz bármely két egymást követö, páros természetes szám esetén.

Harmadik megintcsak negatív lesz. (-2)


A negyedik már ígéretes. Első tag hamis, de a második már igaz lesz, és az ÉS másik tagja is igaz, hiszen páros számokról van szó.

2013. aug. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A D lesz a jó

(x-y==2) HAMIS

(y-x==2) IGAZ

közöttük egy feltételes VAGY van, vagyis ha az egyik igaz akkor igaz. Tehát ez eddig IGAZ


x%2==0

vagyis ha az x-et kettővel osztjuk akkor a maradék nulla-e. Mivel páros így természetesen igen. tehát ez is IGAZ.

Közöttük feltételes ÉS ahol ha mind két feltétel IGAZ akkor IGAZ. Vagyis itt IGAZ.

2013. aug. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

D.:


"(x-y==2) || (y-x==2)", vagyis valamelyik 2-vel nagyobb a másiknál


ÉS


"(x%2==0)" x-et kettővel elosztva 0 maradékot kapunk.


Rövidebb, teljesen egyenértékű megoldás:

((abs(x - y) == 2) && (x % 2 == 0))

2013. aug. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 iostream ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy ha van elméleted, és tesztelni akarod, akkor MIÉRT NEM TESZTELED. MIÉRT? Írsz egy rövid programot, ami kipróbálja valahogy ilyen számpárra, és mindjárt kiesik egy csomó válasz.
2013. aug. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kiprobáltam vagy 10 egymást követö és nem követö számra és télleg a D a helyes. Kösz. Én meg már szinte biztos voltam benne h a B.
2013. aug. 1. 15:19
 6/11 iostream ***** válasza:
10%

Persze ehhez érteni kéne az "akkor és csak akkor" kifejezés jelentését.

A trükkösebbeknek meg a válasz: egyik sem, a kifejezés típusa bool, tehát az értéke true vagy false lehet, az 1 meg int.

2013. aug. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"egyik sem, a kifejezés típusa bool, tehát az értéke true vagy false lehet, az 1 meg int."


C-ben nincs bool.

(Gondolom a c/c++ azt akarta jelenteni, hogy c-kompatibilis kódról van szó. (?))

2013. aug. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Iostream tanácsát megfogadom. De az egyik fenti válaszolóval nem értek egyet amely szerint az A is jó pl: 6-8==2 hamis és 8-6==2 igaz de mivel és van közöttük és nem || ezért hamis.
2013. aug. 1. 15:27
 9/11 A kérdező kommentje:
c ben annyi a különbség h nincs boolen hanem 1 akkor igaz ha nem=1 akkor hamis amugy ez most nem számit csak h melyekre igazak a fenti feltételek de csak akkor legyen igaz ha a két szám természetes, egymást követik és párosak. Ami a D
2013. aug. 1. 15:34
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. aug. 1. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!