Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen telefonnal fejlesztetek...

Milyen telefonnal fejlesztetek Android alkalmazásokat?

Figyelt kérdés
Érdekel a téma, eddig csak desktop alkalmazásokat írtam. Érdekelne milyen telefont használtok Androidos alkalmazások teszteléséhez, melyik az a telefon és Android-verzió, ami a teljes Android API-t támogatja?

2013. aug. 15. 14:57
 1/5 Komplikato ***** válasza:
100%

Ha felteszel egy Android SDk-t és megnézel pár tutorialt, akkor rájössz, hogy a kérdés nem teljesen jó.


Az SDK-ban elvileg bármilyen HW eszköz emulációját beállíthatod. Az alkalmazás megkezdésekor be kell állítani, hogy melyik Android rendszerben kéne elfutnia (pl. 2.1) és melyik SDK részt használja (pl. 2.3) és arra fordítja le.


Magánvélemény a legtöbb Android eszköz 2.1-2.2 rendszeres így aki régi rendszerre fejleszt az szvsz 2.1-re ír alkalmazást és a legutolsó (2.3.7?) SDK-val. Aki meg új eszközre fejleszt az szerintem 4.1.x-re fejleszt, mert a 4.0 és 3.x halva született, az új eszközök meg 4.1.x, 4.2.x és 4.3.x rendszert használnak. Nem kell az összes létező verzióra megírni, minek?

2013. aug. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
GameSalad Creator. én azzal próbáltam régebben, asszem azzal Iphone-ra is lehet
2013. aug. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljes API-hoz csak a legfrissebb Androidot (4.3) futtató eszközzel tudsz hozzáférni, jelenleg egyedül az aktuális Nexusok teljesítik ezt. Ebből következően, hacsak nem akarod a piac ~1%-át targetálni (de alighanem túlbecsülöm), inkább pillants rá a dashboardra, hogy mi a helyzet: [link]

Ergo, ha minél nagyobb közönség elérése a célod, 2.3-nál feljebb nem mégy jelenleg. (Személyes vélemény, hogy 2.2 alá ne menj, az elég sokat fejlődött 2.1-hez képest.)

Node, hogy fő kérdésedre is feleljek: Nexus készülékeket erre szánták, az a Google referenciatelefonja.

2013. aug. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, van emulátor.

De ha nagyon komolyan bele akarsz merülni, akkor érdemes a Google cuccaiból beszerezni.

Például ott a Nexus 4, vagy tabletből a Nexus 7.

2013. aug. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nyomtam néhány zöld mancsot.
2013. aug. 16. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!