Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Minden bruce force támadás...

Minden bruce force támadás arról szól hogy van egy dictionary file amibe bele van írva hogy a, aa, aaa, stb?

Figyelt kérdés

Próbálom linuxról feltörni a wifi-t, dictionary-val megy is, de szerintem tök hülyeség, mert rengeteg helyet foglal és úgysem lesz benne a bonyolult , generált jelszó. Ha lehet olyat, hogy

magától végigpróbálja dictionary file nélkül, valaki leírás hogyan? Köszönöm


2013. aug. 22. 01:20
 1/6 anonim ***** válasza:

A szótárfájl nem ezeket tartalmazza, ezt azért illene tudnod, a szótárfájl csupán a gyakori jelszavakat tartalmazza, nem minden esetben tartalmazza a céljelszót, de azoknál akik otthon ilyesmi jelszavakkal védik magukat, hogy pl asdfgjkle123 , vagy almabarackkorte stb, na azok ellen tökéletes a szótár

A törési sikeressége sok tényezőtől függ:

Ez attól függ milyen wireless authentikációról van szó, és attól milyen teljesítményű a gépet, illetve a jelszótól is nagyban függ.

-Amúgy brute-force szótár helyett érdemesebb volna szivárványtáblát használni,az azokat a jelszavakat is képes meghatározni, ami nincsen benne a szótárban. -hála a redukciós függvényeknek

-WPA-PSK kódolásnál érdemesebb lenne az aircrack-ng helyett a pyritt-et használni, az ki tudja használni a videókártyát is, és érdemesebb volna NVIdiásnak lenni ehhez a célhoz

-esetleg próbálkozz meg valamilyen felhő alapú szolgáltatással, azok még több teljesítményt adnak

-és generáltass john the ripperrel egy megközelítőleg brute force alapú szótárfájlt, ami a jelszó karaktereit tartalmazza. Ez normál esetben nem sokat ér, de legalább meglesz a sikerélmény, hogy fel tudtad törni a wifit.



Egyébként meg a profik, azok batár nagy zombihálózatot használnak, és / vagy saját szuperszámítógéppel, szivárványtáblával, és azzal törik a jelszót.

2013. aug. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 iostream ***** válasza:

Namost a szivárványtábla mit sem ér, ha nincs meg a jelszó hash. Az hash törésre való, nem csak úgy jelszó törésre.


Kérdező: a brute force az legenerálja ezeket. Elég egyszerű szépen sorban legenerálni ezeket a szavakat, úgy kell elképzelni őket, mint N számrendszerű számok, ahol N az összes vizsgált karakter száma (tehát ha csak angol kisbetű akkor N 26, ha kis + nagy + számok akkor 26 + 26 + 10 és így tovább). Az összes számot (adott hosszig) ki tudod iratni, na ez ugyanaz.

2013. aug. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a profik sem tudnak zombihálózatot használni wifi törésre. A modell az, hogy fogja A karaktersorozatot, és megpróbál kapcsolódni vele(WPA-nál ugye), de ezt nem tudod olyan géppel csinálni, aminek a hálókártyája nem fogja a router jelét. Ha tényleg fontos, hogy fel legyen törve, akkor összehoz néhány GPU-ból valami tápos szörnyeteget, és néhány óra alatt lepörgeti vele.(De olyan hálózatnál, amit ilyen emberek céloznak, erre esélye sem lenne, rengetegféleképp lehet késleltetni hogy akár évszázadokba teljen bármilyen szupergéppel)
2013. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az utóbbi nagy butaság, a wpa handshake-et igen is feltörés nélkül meg lehet szerezni, de ezt egyértelműnek vette, aki art róla azt még nem tört hálózatot én sajáttal próbáltam. Az aircrack-ng optimális beállítok mellett előállít egy fájlt, ami már offline törhető, nem kell csatlakozni a wifire.

Akár egy támadó ezt is megteheti:

-Fogja az androidos mobilját odamegy a célpont wifijéhez, végrehatja a törés menetetét ugyanúgy mint bármilyen linuxon, aztán hazamegy kikapja a mobilból a wpa-handshake-t. Aztán hazaballag izlés szerint saját izomszámítógépről/ batár nagy zombihálózattal nekiesik a fájlnak. Ehhez nem kell csatlakozni törés közben a hálózathoz( ez persze WSK-pin esetében így van, de ahhoz meg elég egy mobil processzora is a töréshez).

Egyébként meg a wireless hálózatokból a PSK és a TKIP is használja a sha-1 függvényt, ergo a szivárványtáblát is lehet alkalmazni erre.


De mondom ez nem alapeset, ehhez kell azért érteni is. Mindenesetre az, hogy a wifihez folyamatos kapcsolat kell az nem igaz elég 130 000 Data hozzá és persze az airplay-ng megfelelő beállításai: ezt akár ha közel van valaki a célrouterhez alig negyed óra alatt is össze jöhet, egy netvadász készlettel meg még hamarabb is. Persze ahhoz laptop kell minimum.


A lényeg az, hogy ha az ember nem rögtön akar netezni vagy nem netezni hanem valami mást akar és hackerkedni szeretne( ami elég büntetendő): akkor fogja magát odamegy a célpont közelébe leszedi a wpa-handshake-t, hazamegy, feltöri néhány nap múlva már netezhet is( ha birja erővel a gépe vagy a zombihálózata mivel a wireless offline törés elég jól párhuzamosítható, pont ezért lehet videókártyával gyorsítani na már most ha valaki eljrejti a john-the-ripper legújabb változatát egy crackben vagy egyéb torrent fájlban, akkor ha 1000-en letöltötték, kaphat optimális esetben 1000 terraflopsot is), , vagy izlés szerint szórakozhat akár az androidos telóját keresztül is a célpont gépével. Ez nem alap cucc, de megoldható. És egyébként a szivárványtábla használható a szótárfájl megnövelésére is, elvégre a redukciós függvény stringet állít elő hashból.

2013. aug. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A szivárványtáblával az a baj, hogy a hash-ben benn van az SSID is, vagyis MINDEN egyes SSID-hez külön szivárványtáblát kell generálni.
2013. aug. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt én a személy szerint a következő felépítésű törésre gondoltam

Adott egy program ami egy szótárból alkot egy szivárványtáblát.

A szivárványtábla string generálás így néz ki pl:

String-> md5-> hash->redukciós függvény-> masikstring->md5->harmadikstring-> redukciós függvény-> negyedik string

Remélem ez érthető:

Na már most ha van egy ilyen programom, ami nem csinál mást minthogy a szivárványtábla elemeiből stringet csinál. Bár tudom nem erre való de azt nézze végig valaki, hogy van egy 3 gigás szótárom, amiben nincs redukciós ismétlődés( azaz a redukciós függvény egyik értéke sem egyezik meg a sor első elemével). Ezt előzetesen legeneráltatom)

Akkor azt 50 szeresére lehetne növelni ha olyanra alkotja valaki a szivárványtáblát.

A kérdezőnek "csak" annyi baja volt, hogy nagy helyet foglal egy jó szótár. Na már most a szivárványtáblát erre találták ki, bár tény, hogy eredetileg hash érték visszafejtésre való, de a lényeg az, hogy nagyon jól használható a szótárfájl méretének tömörítésére.


Ez idáig persze szép is jó, ennek is van ára: a folyamatos hash-> redukciós függvény -> hash generálás csökkenti a teljesítményt amit az aircrack használni tud,de kellő nagy géppel ez is megoldható

2013. aug. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!