Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tegészítsem ki a...

Hogyan tegészítsem ki a programot?

Figyelt kérdés
Egy infókönyvben találtam egy Pascal programot, ami egy n*n-es sakktáblán elhelyez n vezért, úgy, hogy ne üssék egymást, minden lehetséges módon. Szeretném kiegészíteni úgy, hogy a végén kiírja, hány lehetőség van. Hálás lennék, ha valaki leírná, pontosan mit és hove kell beírjak, magam részéről csak nagyon alapszinten ismerem a Pascalt, egy ismerősöm könyve került a kezembe, és érdekelne, továbbá, ha megoldható, hogy kiírja, mennyi idő kellett neki, hogy kiszámolja(ez jó lenne például megtudni, két processzor közül melyik a gyorsabb). Előre is köszönöm szépen.

2013. aug. 23. 13:07
 1/4 A kérdező kommentje:

És persze a programot kihagytam, elnézést.


[link]

2013. aug. 23. 13:07
 2/4 anonim ***** válasza:

lehetoseg:Integer (EZ globális legyen, a sakktábla méretének bekérése után adj meg neki 0-t értéknek)

..

jo:= true

lehetoseg := lehetoseg + 1;



Az időt nem tudom Pascalban hogy lehet mérni, azt hiszem le lehet kérdezni valamilyen belső függvénnyel.

2013. aug. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A főprogram while ciklusának a feltételét módosítod, hogy ne álljon meg, ha talál egy megoldást, illetve a ciklusba teszel egy számlálót a jó megoldásokhoz.
2013. aug. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sikerült!
2013. aug. 24. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!