Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kellene megírni egy...

Z0LTAN kérdése:

Hogy kellene megírni egy JavaScript statisztikai játékot?

Figyelt kérdés
Egy olyan kártyajátékot szeretnék írni, ami felsorolja (kis képek formájában) a kártyákat (francia kártya, tehát vannak piros és fekete színűek is). Ezután kattintásra egy listában felsorolnánk a már kattintott kártyalapokat(elég csak a számokat). És most jönne a keményebb része. Olyat szeretnék, hogy nézze, hogy a lap páros vagy páratlan. ha páros akkor 0-tól kezdődően kezdjen el számolni. tehát ha újabb páros lapra kattintok akkor +1el növekedjen a számom. ha páratlan jön akkor ugorjon vissza 0-ra. (ugyanez páratlanra is létezzen.)

2013. aug. 30. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Na, az algoritmusod már meg is van úgy látom. A kérdés: hol akadtál el? :)


Tippelem, hogy a kártyák reprezentációjánál, az szokott ilyenkor dilemma lenni.


Én anno úgy csináltam franciakártyás progit, hogy egy kártya egyetlen számmal volt reprezentálva, 0..51 tartományban - vagyis a rendezett pakliban* elfoglalt helyét adta meg. Egészosztással és maradékképzéssel megkapható a szín (0..3) és a rang (0..12). A rang pedig úgy néz ki, hogy 0="2"...8="10", 9="J", 10="Q", 11="K", 12="A". Mivel 2-vel van elcsúszva a valódi értéktől, ugyanaz a paritása, tehát tudod vizsgálgatni kedved szerint.


Persze ez csak egy fajta reprezentáció, sok más módon is megoldható. Lehet rá rekordot/osztályt definiálni meg miegymás, de a paritásvizsgálathoz szerintem ez neked pont jó. :)


*: rendezett pakli: én anno úgy csináltam hogy treff2..treffA,pikk2..pikkA,...; de működik treff2,pikk2,...treffA,pikkA paklival is, csak fel kell cserélni a két említett matematikai műveletet.

2013. aug. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, az algoritmus az megvan. A gond a leprogramozásban történt. 2 napja kezdtem a javascriptet és még nem látom át az összes lehetséges funkcióját.
2013. aug. 31. 00:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Jaaaa... hát figyelj, ha nem ismered még az építőelemeket, akkor ne házat építs. Menj szépen végig egy "Tanuljuk meg 24 óra alatt" könyvön, vagy hasonlón. Utána lehet játékokat írni. Szerintem.
2013. aug. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!