Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom megcsinálni?...

Hogyan tudom megcsinálni? Excelben adott a következőhöz hasonló felépítésű, ám lényegesen több adatot tartalmazó adattömb. Részletek lentebb

Figyelt kérdés

Hogyan tudom a sárgával jelölt cellákat feltölteni automatikusan úgy, hogy egészen addig írja pl a "nagy"-ot a sorokba, amíg el nem éri a "kicsi"-t tartalmazó cellát? Utána természetesen a "kicsi"-t írja addig az alatta lévő cellákba, amíg el nem éri a következő adatot tartalmazó cellát (A10).


Kép:

( [link] Jpg)


2013. szept. 2. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Link rendesen a többieknek: [link]


Én a következőképp csinálnám:

- készítenék egy segédoszlopot a C-be.

- C1: =A1

- C2: =HA(ÜRES(A2);C1;A2)

- és ezt a képletet lehúznám (cella jobbalsó csücskével) a tábla aljáig.

- kijelölném ezt az oszlopot és CTRL+C

- odaállnék A1-re

- irányított beillesztéssel érték szerint beilleszteném az oszlopot

- széles vigyort jelentetnék meg arcomon, mert kész van :D

2013. szept. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt a megoldást, illetve ehhez hasonlót már próbáltam. Ezzel csak az a baj, hogy több egymás után következő üres sor esetén az őt megelőző üres sorból veszi a 0 értéket. Véleményem szerint ezt a feladatot nem lehet simán Excel függvényekkel megcsinálni, makrót kéne írni hozzá. A függvényekkel az a baj, hogy "egyszerre" futnak le, ezért nem tudja az újonnan beírt értéket átvenni.
2013. szept. 3. 09:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Olyat nem írok, ami nem működik. Valamit másképp csináltál.


Leírom soronként, mit csinál az én megoldásom:


C1: átveszi A1 értékét

C2: HA(ÜRES(A2);C1;A2) - mivel A2 üres, ezért C1 értékét veszi, ami A1, ami "nagy"

C3: HA(ÜRES(A3);C2;A3) - mivel A3 üres, ezért C2 értékét veszi, ami A1, ami "nagy"

...

C6: HA(ÜRES(A6);C5;A6) - mive A6 nem üres, ezért A6 értékét veszi, ami "kicsi"


Próbáld meg mégegyszer.

2013. szept. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Valóban, ez tényleg működik. Délelőtt nem tudtam rendesen átgondolni munkahelyen az első válaszod. Köszönöm szépen! :)
2013. szept. 3. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!