Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python (2) programozás tanulás...

Kogazo kérdése:

Python (2) programozás tanulásában elakadtam, egy gyakorló feladat megoldásában kérnék segítséget, hogy mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval ennek a 2 feladatnak a megoldása kéne, hogy kielemezzem... Eddig minden rész, nagyon jól ment.


5.6 Írjon egy programot, ami meghatározza, hogy egy karakterlánc tartalmazza-e az 'e' karaktert.


5.8 Írjon egy programot, ami új változóba másol át egy karakterláncot úgy, hogy csillagot szúr be a karakterek közé. Így pl., 'gaston'ból 'g*a*s*t*o*n' lesz.



2013. szept. 4. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi nem megy? Mi az oka hogy elakadtál?
2013. szept. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyszerűen magának a feladat megoldásának a módját nem értem. Ciklusnak nincs értelme... If-el meg nem tudom megcsinálni. Az elsőt még-még összehozom jó sok változóval, de tuti nem rendesen. A másodikkal sokat próbálkoztam, de nem jött össze. Gérard Swinnen 'tanuljunk meg programozni python nyelven' kötetéből tanulok, alfanumerikus fejezet, szerintem ehhez a gyakorló feladathoz nincs elég példa/lecke leírva. Eddig minden gyakorló feladat kis újból ment...
2013. szept. 4. 21:01
 3/10 anonim ***** válasza:

Pedig ciklussal (is) könnyen megoldhatóak.


1.

végig a stringen

-ha 'e' akkor van, kilép

nincs


1.b

print 'e' in s


2.

végig a stringen

-másikhoz hozzádobod az aktuális betűt

-hozzáteszed a csillagot

a végéről leveszel egy csillagot

2013. szept. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

5.6: for ciklussal megoldhatod, a len() fügvényt kell még használnod és azt hogy hogy éred el a string elemeit

5.8: szintén for ciklus, de nem a string teljes hosszán kell végigmenni csak egyel kevesebbszer.

2013. szept. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 iostream ***** válasza:

Egy megoldás, amit remélem nem fogsz érteni és nem fogsz tudni használni, mert nem akarom megoldani helyetted a házifeladatod, de Pythonban szerintem így csinálnánk.


5.6

if 'e' in str: return True

else: return False


5.8

str2 = '*'.join(str.split(''))

2013. szept. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 iostream ***** válasza:

Hülye vagyok, az 5.6 simán írható így:

return 'e' in str

2013. szept. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

iostream: a split() nem megy üres sztringgel...


ez helyette:


def stars(s):

return s[0]+''.join('*'+c for c in s[1:])

2013. szept. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 iostream ***** válasza:

Való igaz. Ezért jó a interaktív interpreter, ki lehet próbálni dolgokat :) De akkor már ne bonyolítsd azzal, hogy generátort írsz, a string önmagában egy felsorolás:

str2 = '*'.join(str)

2013. szept. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat srácok, ránéztem az egyik megoldásra egy pillanatra és már meg is világosodtam! :) Rögtön be is zártam a böngészőt, és megírtam és jó lett...
2013. szept. 6. 16:26
 10/10 anonim válasza:

szo = input('Írja be a karkterláncot:')

if ('e') in szo:

print('Van benne <e> betű.')

else:

print('Nincs benne <e> betű.')

2015. febr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!