Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » D programozási nyelvet érdemes...

D programozási nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Mindenféle előképzettség nélkül, 24 éves fejjel... Egyáltalán van rá igény, vagy "mindenhol" a jól bevált C/C++-t alkalmazzák?

2013. szept. 20. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ha nulláról kezded, szerintem (1) valami olyan nyelvvel kéne kezdeni, amit tanuláshoz ajánlanak (Pascal, illetve Python), és (2) utána valami populárisabb nyelvet kéne tanulnod a D helyett, C++ vagy Java, amelyik jobban fekszik. (De persze sok más lehetőség van.)


A D nyelv nincs a top 20-ban.


Persze lehet, hogy valami speckó területre jó, nem tudom, nem ismerem annyira.

2013. szept. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább C/C++al kezdj, az alapokra jól megfelel. Aztán C++, C#, Java, mindegy, hasonlók.


A D-t őszintén szólva nem igazán ismerem, de tanuld nyugodtan, lehet, hogy pár év múlva, mikorra oda jutnál (/jutnánk, és is tanuló vagyok) pont azt fogják keresni.

És végül is, ha teljesen kezdő vagy, mindegy, hogy mivel kezdesz, ha az alapokat megtanulod, a gondolkodás menetét megérted, könnyen fog menni az n. meg az n+1. nyelv is. (legalábbis alapszintem meg fogod őket érteni)


Azt olvastam, hogy a D-t nagyon fejlesztik, kompatibilis egy csomó C-s könyvtárral, de könnyebben használható, mégis hatékony, tehát jól hangzik!

Lehet, hogy kipróbálom én is! :)

2013. szept. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet válaszolni a kérdésedre, amíg el nem árulod, hogy milyen nyelveket ismersz már, és mivel szeretnél foglalkozni.
2013. szept. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!