Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan/hol kezdjek el programo...

Hogyan/hol kezdjek el programozást tanulni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Elolvastam a Hogyan lesz az emberből Hacker-t( [link] és eléggé érdekel a téma:D. Soha nem tanultam informatikát, de ez most megfogott. Ahogy írta feltelepítettem egy Linuxot(Ubuntu), már ezzel is sokat tanultam, de valahogy elakadtam. A Linuxot nagyon nehéz használni, most próbálgatom, de elég furcsa(igen, én is Windows-hoz vagyok szokva). Hogyan kezdhetnék el tanulni programozni, programokat írni? Hogyan lehet valahogy elolvasni, vagy módosítani nyíltforráskodú programokat?( Ott ugyan az áll, hogy először HTML-t tanuljak meg, de az sem megy:( ) Hol találkozhatok ilyen emberekkel akik némi segítséget nyújthatnak(Linux felhasználói gyűlés?)?


Nagyon köszönök előre is minden választ!



2013. szept. 21. 10:50
1 2
 11/16 Tom Benko ***** válasza:
Kb. mint egy Debian. De ha úgy igazából ismerni akarod belülről, akkor Arch, Gentoo vagy LFS a javaslatom. Főleg az utolsó.
2013. szept. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Csxeba ***** válasza:
Kali-t nehéz. Ugyanúgy kell, mint egy Debiant, ami (engem legalábbis) eléggé kiborított, amikor ilyeneket bekért, hogy DNS szerver IP címe meg a LAN hálózatra egy domain név magamnak... Na mind1, nálam tapasztaltabbakat ez biztos nem lepne meg, de nekem elég furcsa volt először ilyesmiket látni. YT-on keress KALI meg Debian telepítésről videókat. Utána pedig CBT Nuggets Tutorialok :D
2013. szept. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
itt rajtam kívül mindenki hacker?
2013. okt. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"itt rajtam kívül mindenki hacker?"

A Zinterneten mindenki hekker, aki írt már egy JavaScript Alert-et, nem tudtad? :D

2013. okt. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A kali linux hackelésre elég jó szerintem mert ha ubuntut teszel fel akkor még vacakolni kell azzal,hogy feldobd a libeket meg forditókat amivel fut majd a program kali-n meg megvan oldva a programozást illetően szerintem 4-5 nylevet érdemes megtanulni:

PureBasic,PHP,Python,C,Perl

ha ezeket tudod akkor jó hacker válhat belőled :)

2013. okt. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 StevenHU válasza:

A KALI LINUXot elég könnyű felrakni. Kb.:nyomsz pár ENTER-t kivárod még installál és kész is. Ha felrated nyitsd meg a terminált és frissítsd a rendszert:

apt-get update

apt-get dist-upgrade

Ha akarsz rajta pl.:Mineraft szervert futtatni, játszani kell rá java is, internetes játékokhoz meg Flash player, ha hackelni akarsz akkor a anonimitáshoz (változó, unknow IP)-hez kell a TOR. Ha ezekről még olvasni szeretnél: [link]

2015. ápr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!