Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási nyelveket...

Farkas135 kérdése:

Milyen programozási nyelveket érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés
Most kezdtél el sulimban oktatni a programozást, jelenleg pascallal foglalkozunk... Szeretném otthon is folytatni a tanulást, de nem tudom milyen sorrendben és milyen nyelveket érdemes e mellé még tanulnom.

2013. okt. 3. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Most kezdtél el sulimban oktatni a programozást"

Én ugyan nem. :D


---


Pascal vagy Python ajánlott kezdőknek.


Később érdemes:

- C++, C#, Java hármasból legalább egyet jól ismerni

- hasznos lehet valami scriptnyelv, pl. Python, Ruby

- webes vonalhoz HTML+CSS megismerése után PHP és mellé MySQL


Én azt javaslom, először a Pascal-lal haladj előrébb otthon, és utána válts valamelyikre a fentiekből. :)

2013. okt. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Ez mindig a feladattól függ, de szerintem a C++ jó kezdés általános nyelvként a pascal mellé.
2013. okt. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ja igen kicsit félre nyomtam.. köszönöm a segítséget!:D
2013. okt. 3. 14:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Totál mindegy, mert a legtöbb prognyelv alapjai ugyanazok (változók, függvények, vezérlési szerkezetek)
2013. okt. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Annak a nyelvenek a tanulását érdemes erőltetni, amihez kapsz támogatást. ha az iskolában Pascalt tanultok és a tanárod tényleg ért is hozzá, akkor érdemes tőle plusz anyagokat, feladatokat és konzultációt.

Mielőtt új nyelvet kezdenél tanulni, inkább ezen az egy nyelven tanuld meg az algoritmusokat, adatszerkezeteket.

Tanulj angolul, mert anélkül sose tudsz önállóan ismereteket szerezni, nagyon kevés könyv és információ jelenik meg magyarul.

Aztán ha a Pascal korlátaiba ütközöl, vagy valamit mindenképp egy másik nyelven akarsz megoldani, akkor könnyen találsz a neten információt bármiről.

Python, Java vagy C#, C++: ezek a leghasznosabbak általában. Ha webes dolgokat akarsz akkor Javascript, PHP.

2013. okt. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!