Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom ASP-net-el...

Hogyan tudom ASP-net-el lekérdezni objektumokon keresztül egy SQL-tábla tartalmát?

Figyelt kérdés
A solution már csatlakoztatva van a db-hez, azzal nincs gond, de láttam egyszer valahol, hogy valahogy objektumokon keresztül kommunikált valaki egy táblával, és propertyken át a Mezőkkel. valami [datacontract]-os téma volt. Tud valaki egy kis felvilágosítást adni a dolgot illetően?

2013. okt. 12. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Sztem LINQ-ra gondolsz...
2013. okt. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A DataContract és az OperationContract az a WCF része, de annak alapvetően nem sok köze van az adazbázisokhoz, hanem webservice-ekkel való kommuinkációra való.


Sztem te a Sytem.Data.Linq.DataContext-re gondolsz.

Azt meg úgy tudod használni, hogy Projectre jobb click, Add New Item, kieresed a DataContext-et, LINQ to SQL Classes néven fut, és .dbml kiterjesztés.


Miután hozzáadtad, megnyitod, és a server explorer-ből bedobálod azokat a táblákat, amik kellenek, és automatikusan legenerálja neked a class-okat.

2013. okt. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sztem inkább entity frameworkot használj Linq2sql helyett.

Kb ugyanúgy működik.

Ugyanúgy tud DB-ből modelt generálni. Akár code-first modelt is, tehát ekkor nem kell dizájnerrel vacakolni, csak sima POCO osztályaid lesznek.

2013. okt. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!