Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnék két eltérő...

Hogyan tudnék két eltérő fájlt egyesíteni?

Figyelt kérdés

A lényeg a következő van 2 nyelvi fájl, eltérés van a kettő között. Az egy angol nyelvű a másik magyar. A magyar régebbi verziójú mint az angol. Így az angolban van pár új sor. Ez a syntaxis:


StringInfo

ID "IDS_RESEARCHSUBJECT_POPULATIONCAPBARRENPSI1_DESCRIPTION"

Value "By expanding cities under the surface, even larger populations on Barren planets under your empire's control can be sustained."

StringInfo

ID "IDS_RESEARCHSUBJECT_POPULATIONCAPDESERTTECH0_NAME"

Value "Improved Arid Colonies"


Egyesíteni akarom úgy a két fájlt hogy amihez nincs fordítás az maradjon úgy ahogy van, valami ötlet, program, vagy megoldás?



2013. okt. 13. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Én így csinálnám:


- fognék egy map-et, amiben a kulcs és az érték is string

- végigmennék az első fájlon, betennék minden (id, value) párt

- végigmennék a 2. fájlon, betennék minden (id, value) párt, ami ugye azonos id-nél felülír

- a végén ha kell, kiírnám a map tartalmát fájlba, úgy hogy végigmegyek a kulcsokon

2013. okt. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ehhez ha jól értem programozni kell, nincsenek kész programok erre a célra?
2013. okt. 13. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát a Programozás kategóriában gondoltam programozásról van szó. :D


Nem vagyok benne biztos, hogy van olyan program, ami egyedi fájlformátumhoz végrehajt egy egyedi egyesítő algoritmust. Persze egyszerűbben tudnánk keresni, ha leírnád, milyen programnak a nyelvi fájlja ez, hátha az alapján már tudunk (tudsz) találni hozzávaló programot.


Amúgy meg: azt próbáltad már, hogy összekonkatenálod a fájlokat? Hátha a program az utolsó előfordulást használja egy programon belül. (Vagy ha az elsőt, akkor fordított sorrendben kell konkatenálni.)

2013. okt. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát próbáltam már pár dolgot de szem írok rá egy progit gyorsan. Kösz
2013. okt. 13. 16:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez ilyen tipikusan összefésülés, merge feladat.

Nem túl bonyolult megírni.

2013. okt. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!