Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik a leggyorsabb algoritmu...

Melyik a leggyorsabb algoritmus, amellyel egy számról meg lehet állatpítani, hogy prím-e?

Figyelt kérdés

10^11 en nagyságú számokról van szó(és ezekből is sok darab), már láttam sok féle algoritmust, de milyen megoldást javasolnátok, nem fontos konkrét mintát leírni csak, a menetét és aztán én már megcsinálnám.

Kérlek csak hozzá értők írjatok!



2013. okt. 24. 10:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van egy elég jó megoldás (az első), nem lesz nagyon gyors, de ez a leggyorsabb, szerintem.

2013. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 iostream ***** válasza:
Én csak azt szeretném tudatni veled, hogy a prímkeresés egy nagyon (úgy értem, nagyon) aktívan kutatott terület. Rengeteg algoritmus és elmélet van. Itt most írhat valaki valamit, de az nem lesz a leggyorsabb, ezt bizony neked kell kihámozni a rengeteg elméletből (vagy egyszerűbb, ha átveszed valaki programját), amit viszont az interneten teljesen ingyen és könnyedén megtalálsz.
2013. okt. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
ekkora számoknál még mindig a szita a leggyorsabb, ráadásul ha több szám is van, akkor újra felhasználhatod
2013. okt. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Egy kis ízelítő a választékból:

[link]

2013. okt. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:

-eloszor is zard ki a paros es a harommal oszthato szamokat(ezzel harmadara csokkennek a vizsgalando osztok)

-csak a szam gyokeig keress

-kizarhatsz meg egy par oszthatosagot, de ezek mar sokkal kevesebbet dobnak az algoritmusodon, mint az elso ketto

2013. okt. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, ezek segítségével többre jutok!
2013. okt. 24. 18:30
 7/28 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint az AKS ma a leggyorsabb prímteszt algoritmus, bár nagyon nagy számok esetén nyilván az is használhatatlan.


Nagyon nagy számok esetén jobbára csak valószínűségi prímteszteket alkalmaznak, azaz olyat, ami csak annyit mond meg, hogy az adott szám milyen szám valószínűséggel prím.

2013. okt. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 iostream ***** válasza:
Nem, nagyon nagy számoknál is megmondják, hogy prím-e. A valószínűségi teszt arra kell, hogy kiszűrjék a számok nagy részét, és csak a maradék "kevés" számot vizsgálják meg tüzetesebben.
2013. okt. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Ezek számomra elég bonyolultnak tűnnek, nem tudná vki leírni érthetőbben egy picit.
2013. okt. 26. 20:41
 10/28 iostream ***** válasza:

"Ezek számomra elég bonyolultnak tűnnek, nem tudná vki leírni érthetőbben egy picit."


Nem. A prímkeresés bonyolult dolog. Ha nem érted, és nem is tudsz utánanézni, ne akard a leggyorsabb algoritmust, mert NEM FOGOD ÉRTENI.

2013. okt. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!