Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen nyelvet érdemes?

Yoda103 kérdése:

Milyen nyelvet érdemes?

Figyelt kérdés
Informatika érettségire készülés céljából. Milyen nyelvvel érdemes kezdeni? és milyen módon tanuljam autodidakta módszerrel? Milyen weboldal/könyv. A pascalt preferálom leginkább mert ismerem valamennyire.
2013. okt. 25. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a Pascal-t tanuld tovább szerintem. Arra már tudsz építeni. :)


Tutorialok, doksik vannak bőven, magyarok is szép számmal, ez is egy előnye ennek a nyelvnek.

2013. okt. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább a Pythont ajánlom, mert az sok szempontból hasonlít a Pascalhoz egyszerűség/barátságosság tekintetében, kifejezetten az oktathatóságra is gondolva fejlesztették ki, nagyon barátságos a kezdőkhöz, viszont nem csak az érettségiig használhatod, mint a Pascalt, hanem komoly dolgokra is. És rendesen objektumorientált, de ha nem akarod, érettségi szintig ezzel nem kell foglalkoznod. És egy csomó mindent, ami az érettségihez kell, tömören és egyszerűen lehet megoldani benne.
2013. okt. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

C#. Microsoft .NET 3.5 felett ott van a LINQ, amivel egyes feladatokat hihetetlenül gyorsan meg tudsz oldani.


Vegyük a következő egyszerű feladatot. Ellenőrizned kell, hogy egy string szavainak kezdőbetűje megegyezik-e. Pl. "Pista piros paprikája" -> betűrím


using System;

using System.Collections.Generic;

using System.Linq;

using System.Text;


namespace ConsoleApplication1 {

public static void main(string[] args) {

string input = "Pista piros paprikája";


if (input.ToLower().Split(" ".ToCharArray()).Where((x) => x[0] != input[0]).Count != 0) {

Console.WriteLine("Nem betűrím");

}

else {

Console.WriteLine("Betűrím");

}

}

}


Azért ez Pascal-ban vagy C-ben nem ilyen egyszerű.


Továbbá, van benne sok előre elkészített adattípus, köztük pl. a láncolt listák, tehát nem kell foglalkoznod dinamikus memóriafoglalással sem.

2013. okt. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a Count után lemaradt a paraméterlista. Helyesen: Where(...).Count()
2013. okt. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

És? Annak mi az értelme ha minden elvan készítve, nem kell gondolkozzon hanem csak a bemagolt dolgokat használja?

Szerintem meg az elején igen is fontos, hogy saját maga írja az algoritmusokat, fejlödjön a gondolkodása.

"Továbbá, van benne sok előre elkészített adattípus, köztük pl. a láncolt listák, tehát nem kell foglalkoznod dinamikus memóriafoglalással sem."-és ha valami újjal kell elöállni akkor hát bocs nem tudom, mert minden a számba volt rágva...?

2013. okt. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor, mindenki a pascalt ajánlja, vagy a Pythont?
2013. okt. 26. 10:15
 7/9 iostream ***** válasza:

#3 Ugyanezeket a Python is tudja, ellenben nem kell neki a körítés és kényelmetlenségek. Sőt, még fordítani sem kell.


if (input.ToLower().Split(" ".ToCharArray()).Where((x) => x[0] != input[0]).Count != 0)


if len([substr for substr in input.lower().split(' ') if input[0] != substr[0]]) != 0


A különbség: nem kellett a sok sallang az OOP erőltetése miatt, nem kell chararray-é konvertálni, és az egész szintaxis jobban egyben van.

Persze mindkettőben ott a hiba, hogy ha az input első karaktere nagybetűs akkor nem működik.

2013. okt. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
(# 7 jaj, te, mennyiből tartott volna kijavítani? :D)
2013. okt. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 iostream ***** válasza:
Ugyanazt a sort akartam leírni, amennyire lehetséges.
2013. okt. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!