Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban vagy turbo pascalban...

C#-ban vagy turbo pascalban tudok olyan változót használni ami tizedes tört is lehet és azzal valahogy számolni? (főleg osztás és szorzás kéne)

Figyelt kérdés
2013. okt. 26. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, miért ne tudnál? Szorzás-osztás pont úgy megy, mint az intekkel, csak float-ként vagy double-ként kell definiálni.
2013. okt. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
most melyikben mondod? mert pascalban oké, hogy doubleként van megadva de hogyan osztok hogy az eredmény is lehessen tizedes tört? mert a szerkesztőm a '/' per jelet nem ismeri ('\'-t se)
2013. okt. 26. 23:01
 3/8 anonim ***** válasza:

WTF?

Nem ismeri a szerkesztőd a /-t?

Ez mit akar jelenteni??

2013. okt. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
bocs nem azt akartam írni xD a lényeg hogy nem tudok vele osztást végezni pascalban
2013. okt. 27. 08:33
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

Akkor elég béna lehetsz.

[link]

2013. okt. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tehát 2 egész számot szeretnél elosztani, úgy, hogy az eredmény tört is lehessen? (Én így értettem, írd, ha nem ez kell.)


Ezt C#-ban egyszerűen:

int a, b;

double c=(double)a/b;

/* A-ból törtet csinálsz, azt elosztod b-vel, és a tört/egész eredménye is tört lesz. */


Pascalban ha egy egész számot 1.0-val szorzol, akkor az értéke nem változik, de akkor már tört, tehát típust módosítottunk. Tehát:


var a,b: integer;

var c: real;

c:=(a*1.0)/b; {És ez már törtként fog működni!}

2013. okt. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
jó hát nem régiben kezdtem el és a sulis gép amin írni szoktam tényleg nem fogadja el egyik per jelet sem, a sjátom viszont igen na de ez nem is lényeg, utsónak köszi a választ tényleg sikerült, még az is hogy a, és b legyen tört, érdekes hogy a real típusú változót sehol sem találtam meg x)
2013. okt. 28. 06:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. :)
2013. okt. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!