Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Linuxba hogy lehet megadni,...

Linuxba hogy lehet megadni, hogy a file meve az aktuális dátum legyen ilyen formátumban pl:201311041010?

Figyelt kérdés
File-ba kiírom az adatokat és amikor elmentem akkor aktuális dátum óra perc legyen a neve. Hogy lehet megoldani?
2013. nov. 4. 20:02
 1/5 iostream ***** válasza:

A date paranccsal addig ügyeskedsz, amíg a megfelelő kimenetet kapod, aztán az egészed beteszed egy $()-be, és ez lesz a fájlnév.

Persze függ attól, hogy mit értesz az "amikor elmentem" alatt.

2013. nov. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezalatt azt értem, hogy az adatokat elmentem egy filbe, majd a file neve a aktuális dátum lesz amikor elmenti, megvan hogy date után mi kell de az awk nem úgy menti el. Esetleg egy változóba lementem a date parancsot aztán hivatkozok rá? Ezen gondolkoztam. Ügyeskedés alatt nem tudom mire gondolsz?
2013. nov. 4. 21:51
 3/5 anonim ***** válasza:

A terminálban kiadod azt az utasítást, hogy:

man date

és megnézed, hogy hogyan kaphatod meg a dátumot abban a formában, ahogy használni akarod.

2013. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A változóba tétel jó ötlet, talán úgy menni fog.
2013. nov. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

file név előállítás a script-ben (mondjuk ez nem awk, hanem bash) pl.:


touch ezafile-`date +%Y%m%d%H%M`

2013. nov. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!