Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom egy játék forrásk...

Hogyan tudom egy játék forráskódját a grafikával "összevonni"?

Figyelt kérdés
Egy sakk játékot készitettem ,a forráskód már megvan és a grafikus része is de nem tudom ,hogy hogyan "kössem össze" a kettőt.

2013. nov. 8. 19:03
1 2
 1/13 iostream ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy megvan?
2013. nov. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
két külön fájl és (elkészitettem c++-ban a forráskódot, a grafikus részt meg több képszerkesztőben)nem tudok egy fájl-t késziteni a kettőből.
2013. nov. 8. 19:18
 3/13 iostream ***** válasza:
76%
Na várj. A grafikus rész az nem egy kép. Az szintén program, ami képeket rajzol ki a képernyőre valami logika szerint. Mi a programod kimenete és mi a "grafikus rész" bemenete?
2013. nov. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ennyire én már nem vagyok benne,de olyat nem lehet pl. hogy a képnek megad egy értéket, amit egy intervallumon mozgat? Jelen esetben a sakktábla az az intervallum, aminek ugyebár megvannak a paraméterei. Vagy teljesen hülyeséget mondok ? :D


Egy kezdő programozó.

2013. nov. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Úgy tudsz "egy fájlt csinálni", hogy MEGÍROD a program grafikus részét: pl. valamilyen esemény bekövetkeztekor egy adott pozícióra kitesz egy képet.


Ilyen nincs, hogy van egy programod (amire kíváncsi lennék), meg egy JPG-d, és ukkmukkfukk egybegyúrod, és úgy működik, ahogy te akarod. A működést te írod meg.

2013. nov. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Azt mi vezérli a játékot, ha ennyire fogalmad sincs a megjelenítésrõl?

Mutasd meg a forráskódot, kiváncsivá tettél.

2013. nov. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
apa kezdodik...
2013. nov. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hohó ez után a kérdés után: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

Ahol a változók deklarálása is gondot okozott különösen kíváncsi vagyok a komplett grafikus sakkprogramra, ami azért különösen bonyolult egy területszámításhoz képest. :D

Gondolom az ellenfél mesterséges intelligenciáját is te programoztad le, ugye? :D

2013. nov. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy csak valami nagyon egyszerű kétszemélyes dolog. Egy sakk programoat azért annyira nem nehéz megírni. Csak nem mind1 hogy mennyire precíz :)
2013. nov. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem a fenét nem nehéz.

Van egy rakat különböző figura, különböző lépési lehetőségekkel.

Figyelni kell a sakkra, mattra, pattra.

Satöbbi, satöbbi.

Persze, én is meg tudnám írni elég hamar, de egy kezdőnek, aki még azt sem tudja mi az a deklaráció, hát megnézem mikor írja meg.

2013. nov. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!