Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kell pascalban egy adott...

Hogy kell pascalban egy adott mátrixot kibővíteni egy oszloppal úgy hogy az oszlop elemei a sorok összegei legyenek?

Figyelt kérdés
2013. nov. 11. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Kibővíteni nem tudod.
2013. nov. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de kitudom, csak nem tudom, hogy hogy kell a sorok összeget beírni... :/
2013. nov. 11. 17:45
 3/7 iostream ***** válasza:
Összeadod az elemeket?
2013. nov. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
jó, de hogy adjam össze az első sornak az elemeit s aztán írjam be az új oszlopba, majd a másodiknak, s a harmadiknak?
2013. nov. 11. 17:59
 5/7 zsomkovacs ***** válasza:

Egy ciklus végiglépked a sorokon, és ezen belül egy másik ciklussal összeadod a sor elemeit, és az eredményt beírod a helyére. Tehát valahogy így, ha n sor és m oszlop van:


Ciklus y=1-től n-ig

  s=0

  Ciklus x=1-től m-ig:

    s=s+T[x, y]

  Ciklus vége

  T[m+1, y]=s

Ciklus vége

2013. nov. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ooo nem tudom na, eljárásba kell írni, s azt sem tudom mar hogy mit kell kiíratni, belekeveredtem mindenbe :/
2013. nov. 11. 18:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor irány a hello world.

Egyébként ha kibővíteni kitudod, akkor az összegzés már pont egyszerűbb, habár nem igazán tudom hogyan kezeli a Pascal a tömböket, mátrixokat...

2013. nov. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!