Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási nyelv és...

Milyen programozási nyelv és tudás kell egy olyan program elkészitéséhez amibe ha beirsz egy szot kiirja másik nyelven?

Figyelt kérdés

Egy olyan programot akarok ami forditani tud, persze tisztába vagyok hogy én kell minden szot beleirjak, vagy legalább is én igy képzeltem el. Pontossan a kérdésem az hogy hogy kell azt megcsinálni, hogy ha beirom pl: Alma, akkor kiírja hogy Apple!


nem sokat értek a programozáshoz, pontosabban semmit, de angolul is megszeretnék tanulni, meg programozni is, és igy egyszerre tanulhatom mind kettőt!

mind kettőhöz lenne segitségem, csak elkéne valahogyan kezdjem! :)


2013. nov. 15. 17:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ha csak így magadnak akarsz csinálni egy programot amivel magadat ellenőrzöd, azokat a szavakat rakod bele amiket tudni kell suliban mert szódogán kikérdezik, azt elég egyszerű. szóval ilyenbe vágj bele bátran.

egy google fordító nemtom pontosan miként működik de biztos van mögötte valami jó kis adatbázis meg minden.

2013. nov. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anti paladin ***** válasza:

Egy szótár elkészítése nem nehéz, kell egy tömb/adatbázis ami tárolja a szavakat, rá kell ereszteni egy ciklust ami az első betűtől kezdve elkezdi vizsgálni, hogy a beírt szó melyik eltárolt szónak feleltethető meg és kiírja a hozzá párosított idegen nyelvű megfelelőt.

Ha kicsit finomítani akarsz rajta a gépelési hibák miatt akkor kitalálhatsz valami eljárást ami kidobja a legközelebbi, helyesen írt szót találatnak.

Hogy milyen nyelven? Passz, c, c++ szal meg lehet csinálni.

2013. nov. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

hehe, nem teljessen ere kell. Az internetten sok olyan oldalra járok ahol angol szövegek vannak, és minden mondatba akad egy-két szó amit nem értek, és főle ilyenekre kellene.

De még mindig nem tudom, hogy milyen programozási nyelv kell hozzá, és hogyan kezdjem el?! :)

2013. nov. 15. 17:15
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Google Translate pontosan ezt tudja. Fölösleges újra feltalálni a spanyolviaszt:)
2013. nov. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Javaban irj egy progit ami az idegen szót lekérdezi a gugli forditótól.
2013. nov. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ha elolvastad láthatod hogy én nem feltalálni akarom!Hanem ez sokat segitene a nyelvtudásomba és a programozástudásomban is! És gondolom mindenki büszke lenne magára és boldog lenne ha egy ilyen programmal dicsekedhet ismerőseinek, még ha már van is ilyen!

Nagyon szeretnék már édesapámnak is mutatni valamit amit elértem a több éves gépezésem során, hogy nem hiába gépezek olyan sokat!

De ehez segitség kell, amig csak elindulok!Mert hogy ez lenne az első programom igy nem tudom pontossan hogyan kezdjem el!

2013. nov. 15. 17:27
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon egyszerűen megvalósítható program. Veszel egy hasht, más néven mapet, avagy asszociatív tömböt. Legyenek a kulcsok a magyar, az értékek az angol szavak.

Egy alternatív megoldás szerint használhatsz két tömböt, az egyikbe teszed a magyar, a másikba az angol szavakat, és az azonos indexű helyeken levők tartoznak össze. megírod a keresést és a beszúrást, esetleg csinálsz hozzá felületet, és kész is.

2013. nov. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nyelv: igazából bármi. Használhatod azt a nyelvet, amit éppen gyakorolsz.
2013. nov. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez elég jó.


Szótár programhoz igazából minden programozási nyelv jó. Dobtam át egy angol-magyar szótárat, annak meg is vannak a szótár file-jai. Ezt felhasználhatod. Innentől könyvtárbejárás, fájl kezelés, szövegillesztés szükséges, meg ki-bemenet kezelés.


Delphi, Java, Visual C++, C# ezekben könnyen lehet szép eredményt elérni kis és nagy programokban is.

2013. nov. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A Jómagam szótár ki tudja exportálni a szótárat CSV fájlba, ahol minden sor úgy néz ki, hogy "angol szó;magyar szó". Ezt pofon egyszerű feldolgozni programal.


Alternatíva:

Crawler programot is írhatsz online szótár szolgáltatásokhoz. Pl. a TopSzótárhoz könnyű: letöltöd a [link] oldalt és kiparszolod belőle a jelentéseit. Ehhez nem kell óriási szótárfájlokat birizgálni. Ezzel is sokat tanulnál. :)

2013. nov. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!