Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ Operator Overloading 2...

C++ Operator Overloading 2 objektummal?

Figyelt kérdés

Van egy "class A..." osztályom és Operator Overloadingozni szeretnék, úgy, hogy:


A* X = new A();

A* Y = new A();

X >> Y;


>> esetben az Y-t módosuljon referenciaként, X alapján. Olvasgattam tutoriált, de nem nagyon jött át. Pontosabban a .hpp és a .cpp függvény módja érdekel, és hogy melyik példányos megvalósítás fut le?



2013. nov. 20. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:

">> esetben az Y-t módosuljon referenciaként, X alapján. Olvasgattam tutoriált, de nem nagyon jött át. Pontosabban a .hpp és a .cpp függvény módja érdekel, és hogy melyik példányos megvalósítás fut le?"


ebből konkrétan (most tényleg) semmit nem értek


tudod, hogy mire való az overloadolás?

2013. nov. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jesszus f#szom, neked aztán valami nagy káosz lehet a fejedben.
2013. nov. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 iostream ***** válasza:
Én sem értem, mi a rákot akarsz, de mindenesetre ez így lehetetlen. X és Y típusa A*, túlterhelni pedig csak saját típusra lehet. Bármilyen pointer típus beépítettnek minősül.
2013. nov. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

.h ban:

A& operator>>(A&);


aztán bűvészkedj de ilyen felírásban az Y módosuljon ahhoz tényleg bűvészkedni kell, kell valami ehhez hasonló prototípus paraméter nélkül talán ami megfordítja belül a sorrendet és arra hívja ezt. de minek akarsz ilyen bonyolult dolgot?

2013. nov. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"de minek akarsz ilyen bonyolult dolgot?"


te tudod, hogy mit akar???

akkor kérlek oszd meg az előtted válaszoló három hülyével, ok? mert mi nem értjük

2013. nov. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az A osztályában a >> operátort akarja overloadolni. ami miatt bonyolult meg talán nem is lehet sőt így belegondolva kb biztos nem hogy a jobboldali operandussal történjen valami a bal helyett.
2013. nov. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

hát öcsém te jól belegondoltál.. :D


én elsőre belegondolva úgy tudom, hogy a >> operátor egy kétparaméteres függvény, szóval bármit csinálhat bármelyik operandussal


itt elsődlegesen az a probléma, hogy pointerekre nem is fog működni, akárhogy csinálja, max így:

*X>>*Y


másodlagosan meg az a probléma, hogy azt már értjük, hogy ő nem érti, de hogy mit akar, azt még mindig nem

2013. nov. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 iostream ***** válasza:

Viszont most már tudjuk, hogy te sem érted :D

"ami miatt bonyolult meg talán nem is lehet sőt így belegondolva kb biztos nem hogy a jobboldali operandussal történjen valami a bal helyett."


Ha feltesszük, hogy lehetséges a dolog, márhogy ilyen operátort írni (ami pedig nem, de tegyük fel), akkor viszont nem látom semmi akadályát bármelyik operandus módosításának.

2013. nov. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

azzal kevertem, van a ++ operátor amit alapból úgy lehet felüldefiniálni ezt értse: vmi++

ha meg azt akarjuk ++vmi működjön akkor kell valami olyat amiről fentebb hadováltam:D

2013. nov. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!