Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyszerűbb eszközök programozása?

Egyszerűbb eszközök programozása?

Figyelt kérdés

Konyítok már valamennyire a programozáshoz, több nyelven is írtam már dolgokat, és most kicsit szeretném ezeket átvinni a valós életbe, úgymond.

Ezalatt például valami hasonlót értek: van 4 lámpa meg egy kapcsoló, és ha felnyomom a kapcsolót akkor véletlenszerűen csak az egyik lámpa gyullad fel, meg hasonló dolgok.

Tehát most szeretnék kicsit elindulni ebben az irányban, először csak nagyon egyszerű dolgokkal, majd ha megtetszik kicsit bonyolultabbakat is megnéznék.

Tőletek azt szeretném kérdezni, hogy hol induljak el, illetve mikre lehet szükségem?



2013. nov. 23. 13:59
 1/5 iostream ***** válasza:
A kulcsszó: mikrokontroller.
2013. nov. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 czibles ***** válasza:
Esetleg raspberry PI, vagy valami hasonló ARMos készülék.
2013. nov. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Arduino?
2013. nov. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A mikrokontroller szóval már találkoztam korábban is, és tudtam hogy ez kell a megvalósításhoz, de én most konkrét könyvre vagy videóra, vagy internetes tutorialra gondoltam. Esetleg így?
2013. nov. 23. 16:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt megtalálsz mindet ami kell az induláshoz:

[link]

2013. nov. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!