Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Turbo Pascal tanulás?

Turbo Pascal tanulás?

Figyelt kérdés
Pár napja szereztem be egy könyvet "Programozás Turbo Pascal nyelven" címen. ezelőtt elkezdtem foglalkozni a Java-val is, arról is olvasgatok egy könyvet. Kérdés, hogy kezdjek bele a Pascalba, tanuljam meg először és csak utánna a Javat? Informatikából szeretnék érettségizni, és az érettségi nagy része Turbo Pascalban való programozást foglal magába. A tanárom is erre készít fel különórákon. (de mivel még nem érettségizek, ezért engem még nem).
2013. dec. 6. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A turbo pascal dinoszauruszoknak való. Annyit tanulj csak, amennyi érettségire kell. Ha utána programozni szeretnél (nem középiskolás fokon), akkor Java, C/C++ vagy C#.
2013. dec. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem. Java igazából jobban is tetszik, meg a könyv amit beszereztem netről azért terjedelmesebb.. 600 oldal kb..
2013. dec. 6. 19:56
 3/11 anonim ***** válasza:

én pascalból érettségiztem, de így utólag rájöttem, hogy ugyan megoldottam a feladatokat, de c#-ban vagy pythonban jóval könnyebb lett volna, még izzadni sem kellett volna vele

szóval a pythont tudnám javasolni, a c# azért full oop, ne szaladj előre, a python 2 szempontból is előnyös lehet, például jó kezdőnyelvnek, és az érettségi is könnyű benne

2013. dec. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én c#-ban csináltam az érettségim 2 éve, lehet visual basicban is aszem.
2013. dec. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Először is kezdő szinten ne tanulj két nyelvet egyszerre, az ráér később. Tanuld meg egy nyelven a programozás alapjait, onnan könnyű lesz továbblépni egy másikra, a lényegük ugyanaz.


Másodszor egyáltalán nem igaz, hogy "az érettségi nagy része Turbo Pascalban való programozást foglal magába". Nem tudom, ezt honnan vetted. Ami igaz, hogy pár évvel ezelőttig a Turbo Pascal volt az iskolákban általánosan használt nyelv, a progresszívebb tanárok már továbbléptek róla, de van, aki még lemaradt. TP-ban nem is érettségizhetsz (mivel annak a használható változatai jogdíjasak), a hozzá nagyon hasonló Free Pascalt választhatod. Az érettségi a programozás alapjait foglalja magába a követelményrendszer szerint, és itt látható, melyik nyelveket és környezeteket választhatod:

[link]

Ezek bármelyikén megoldható az érettségi, de nem egyforma nehézséggel.


Én is a Pythont javaslom kezdő nyelvnek, könnyű, kezdőknek egyszerű, csak a lényegre koncentrálhatsz benne, és még gyakorlati haszna is van. Utána foglalkozz a Javával, ha leérettségiztél.

2013. dec. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, kis kiegészítés: a listán szerepel a Java is, de hidd el, sokkal jobban jársz, ha az érettségire a Pythont választod. Vagy még akár a Free Pascalt is, ha ahhoz kaphatsz több segítséget a tanárodtól. Ne felejtsd el, hogy a tanárod a leghasznosabb ingyenes erőforrás ebben az időszakban! Neki kell tudnia, mik az elvárások az érettségin, és sok tapasztalata van a tipikus kezdő hibák javításában. Ez nem elhanyagolható szempont a nyelvválasztásnál.
2013. dec. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Múltkor épp erről beszélgettem a tanárral, hogy milyen elvárások vannak érettségin. Azt mondta, hogy a nagy része Turbo Pascal, aztán van elmélet is. Szerintem nem lehet választani nálunk (Szlovákiai vagyok), vannak akik most érettségiznek infoból, ők is a pascalt tanulják a tanárral. Ezért vagyok tanácstalan. Önszorgalomból kezdtem neki a Javának, van egy ismerősöm aki programozó, már van munkahelye is, ő azt tanácsolta hogy nyugodtan Javázzak és a tanár majd felkészít a Pascalra és hozzátette, hogy a pascalt nem fogom sehol használni és ezért nem érdemes vele komolyabban foglalkozni. Ő is infoból érettségizett és elmondta hogy a feladatok pascalban amit kapunk pofonegyszerűek.
2013. dec. 7. 23:47
 8/11 anonim ***** válasza:

"(Szlovákiai vagyok)"


köszönjük az infot, így a második oldalra nagy nehezen kinyögted, szólhattál volna előbb is

2013. dec. 8. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy csak mostanra. De lényeg, hogy akkor foglalkozzak a Javával, Pascalra meg felkészít a tanárom?
2013. dec. 8. 02:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor én is hiába erőlködtem, a szlovákiai érettségihez nem értek.
2013. dec. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!