Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire nehéz egy Youtube-hoz...

Mennyire nehéz egy Youtube-hoz hasonló honlap elkészítése PHP használatával?

Figyelt kérdés

Egyszerűbb oldalakat már csináltam php-ben, de összességében elég kezdő vagyok.

Mennyire lesz nehéz dolgom, ha szeretnék csinálni nulláról egy Youtube-hoz hasonló, saját készítésű weboldalt?



2013. dec. 8. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Nehéz dolgod lesz, egyedül még talán kevés is vagy hozzá...
2013. dec. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha eltekintünk a hatalmas méretű tárhely igénytől, és persze a jogi problémáktól, akkor is a kezdő php tudás ellenére: nagyon nehéz.
2013. dec. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nehéz. Flashvideoplayer-t találsz, konvertátlni tudsz, listákat meg menüket kirakni is. Sz'al ha a player-t nem te akarod megírni, akkor annyira nem nagy kunszt melléfonni egy kis php-s loginos rendszert.
2013. dec. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Így leírva lehet, hogy nem tűnik olyan bonyolultnak neked, de annál ez nehezebb, főleg fejlesztés közben, mikor jönnek elő a dolgok, és persze úgy elkészíteni, hogy hatásos legyen, és mindenféle egyéb adminisztratív dologgal/funkciókkal együtt...
2013. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Megvalósítani se bonyolult. Csomó cégnél látsz kis promo videokat, meg néha vannak video pályázatok. Azokat a site-okat is kb. egyetemisták gereblyézik össze 2 hét alatt. Sz'al ha az illető csinált már php-s oldalt loginnel meg menüvel, akkor nem kunszt beleembeddelni egy flashplayer-t, és a serveren hívogatni az ffmpeg-et konvertálásra. (a youtube is pont ezt csinálja)
2013. dec. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Regisztrációt már csináltam, és SQL-ből is tudok listázni elemeket, viszont azt nem tudom, hogy az ffmpeg-et hogyan hívhatnám meg pl., és hogy milyen egyéb nehézségek jelentkezhetnek még a készítés során:)
2013. dec. 8. 14:51
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Technikailag az oldal megvalósítása nem nehéz. A gondok majd a terhelésnél fognak jönni, amikor többszázan akarják egyszerre használni. Felteszem, nem a youtube-nak csinálsz konkurenciát, hanem egy kis körnek - akkor ez sem lesz tényező. Embeddelt ezt: [link]
2013. dec. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
HTML5-ös lejátszó nem lenne korszerűbb manapság, vagy inkább a JWPlayer-t javaslod?
2013. dec. 8. 18:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Az összes nehézség akkor jön elő, amikor már sok felhasználó nagy adatmennyiségét kell megbízhatóan kezelni és akkor már nem is csak a szoftver oldal okozza a nehézségeket, hanem a hardver is. Kicsiben megoldható minden különösebb trükk nélkül.
2013. dec. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nulláról nem szoktunk programozni, mert, akkor nyugdíjasok leszünk mire kész leszünk. Ha van bármi, amit fel tudsz használni, akkor használd fel, framework, video player, CMS, stb. persze még így is nagyon sok munka van vele. Nem kitalálni nehéz a dolgokat, hanem megvalósítani. Mint felhasználó, a nagynéném is eltudná mondani, hogy hogy mi van a youtube-on (videó, gomb, lista, szövegmező a kommentnek, stb.). Megvalósítani nehéz, mert az időd 90%-ban piszlicsáré bugokat fogsz prüntyölni, nem kódot írni.
2013. dec. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!