Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal programozás. Ezt a...

Pascal programozás. Ezt a feladatot hogy kell megoldani?

Figyelt kérdés

Az a feladat, hogy a program kérje be egy háromszög oldalait, és a végén írja ki hogy az oldalakból lehet e háromszöget szerkeszteni vagy sem.Az eleje megvan, a végénél ahol az if then else szavak kellenek ott bajban vagyok.Annyit tudok hogy a+b>c a+c>b b+c>a kell valahova(és ugyebár a byte/integer típus mellé kell a boolean is az eldöntendő kérdés miaat).Algoritmus már megvan csak nem tudom leprogramozni.Eddig így állok(már kész van de nem tudom futtatni)


Program haromszog;

uses crt;

var a,b,c:integer;

L1,L2,L3:boolean;

BEGIN

clrscr;


write('Kerem az elso oldalt');readln(a)

write('Kerem a masodik oldalt');readln(b)

write('Kerem a harmadik oldalt');readln(c)


if a+b>c then L1 true else false;

if a+c>b then L2 true else false;

if b+c>a then L3 true else false;

if(L1)and(L2)and(L3)true writeln('Szerkesztheto')else writeln('Nem szerkesztheto');


readln;

END.


Tudom hogy sok benne a hiba (könnyebb feladtok mennek, de az ilyen összetetteket még gyakorolni kell :D).Az L1 L2 L3 hova kerül?Segítene valaki kijavítani a hibákat?



2013. dec. 12. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell ide semmilyen boolean változó. a+b>c és a többi kettő feltétel hatására boolean értékek keletkeznek. Ezeket nem kell elmenteni változókba.


"könnyebb feladtok mennek" Ez a feladat pofon egyszerű


Ennyi az egész, nem próbáltam ki, csak gyors begépeltem ide:


Program haromszog;

uses crt;

var a,b,c:integer;

BEGIN

clrscr;

write('Kerem az elso oldalt : ');readln(a);

write('Kerem a masodik oldalt : ');readln(b);

write('Kerem a harmadik oldalt : ');readln(c);


if(a+b>c)and(a+c>b)and(b+c>a) then writeln('Szerkesztheto')else writeln('Nem szerkesztheto');


readln;

END.

2013. dec. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ja én olyanokra gondoltam hogy két szám összege, különbsége stb.

Tehát akkor nem kell a boolean változót írni, hanem az magától jön.Kipróbálom amit írtál.Köszi a segítséget :D

2013. dec. 12. 18:29
 3/3 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor nem kell a boolean változót írni, hanem az magától jön."


Az nem igaz hogy soha nem kell, de itt nem kell.


Szívesen.

2013. dec. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!