Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# ben mik azok a flagek mire...

C# ben mik azok a flagek mire jók és hogyan kell használni őket?

Figyelt kérdés
2013. dec. 12. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:

konkrétan C# vonatkozásban nem tudom, van-e különbség, de biztosan ezekre gondolsz:


[link]


ami kell a megértéshez: kettes számrendszer, bitműveletek (bitwise OR)

2013. dec. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kössz a válaszodat de abból a linkből nem értettem meg semmit.

Egyébként tisztában vagyok a számrendszerekkel és a byt műveletekkel is.


Még mindig nem tudom,hogy a flagek mik és mire jók.Használatukat is ki szeretném próbálni de olyan kevés erről az infó. :(

2013. dec. 12. 21:50
 3/3 anonim ***** válasza:

A flagekkel egy egész számban tárolhatsz több igazságértéket, például:


Van egy grafikus függvénykönyvtárad, amiben létre szeretnél hozni egy ablakot, az ablakot létrehozó függvény pedig például utolsó paraméterként szeretné megkapni, hogy milyen elemek legyenek az ablakon, olyan elemekről van szó, amiket egymástól függetlenül engedélyezhetsz, vagy nem.

Legyenek ezek az opciók:

- legyen-e menü

- legyen-e kilépés gomb

- legyen-e minimize gomb

- átméretezhető legyen-e az ablak


Mindezek helyett egyetlen számot vár a függvény, amiből ezeket ki tudja szedni. Erre például létezhet egy ilyen megoldás:


const int MENU = 8 // 1000

const int EXIT = 4 // 0100

const int MINIMIZE = 2 // 0010

const int RESIZABLE = 1 // 0001


És akkor nincs más dolgod, mint megadni a függvényednek, hogy te egy kilépőgombos, átméretezhető ablakot szeretnél:


ablak(.... , EXIT | RESIZABLE ); // 0100|0001 = 0101 (5)


És így az 5-ös szám jelenti, amit te akarsz, de ezt neked nem kell tudni.


C#-ban is biztosan csak a tostring metódust turbózza csak föl, szerintem más jelentősége nincsen, ha eléteszed, hogy [Flags]

2013. dec. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!