Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C (C++) egész konverzió. Ez...

C (C++) egész konverzió. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Kerninghtan: A C programozási nyelv c. könyv:


"Egészek konverziója



Bármely egész úgy konvertálódik egy adott előjel nélküli típussá, hogy megkeressük azt a legkisebb nem negatív értéket, amely az előjel nélküli típussal ábrázolható legnagyobb értéknél eggyel nagyobb modulussal kongruens az egész számmal."


Már az nagy segítség lenne ha elmondanátok ebben a mondatban mit jelent az hogy "modulus" és hogy "kongruens".


A kongruensre azt találtam hogy azonos, megegyezik, ez oké. De a modulusra csak a matematikai értelemben vett kongruenciát találom. Ez a idézett definíció beleillik ebbe:


[link]


?

Köszönöm, üdv


2013. dec. 28. 20:03
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Holnap leülök és átgondolom még ezt a kongruenciát, de érdekelne egy dolog. Az ilyen eset hogy előjeles egészből előjel nélküli lesz, ennek így "semmi értelmét" nem látom mert elveszik az az információ. Akkor ez hogy lehet automatikus? Olyan eset pl ahol unsigned -et várnak de én signed -et adok át ott értem, de máshol ez nemnagyon fordul elő ugye?
2013. dec. 29. 00:15
 12/17 anonim ***** válasza:

konkrétan soha nem írtam olyat, ahol ez pont így lenne, de lehet

mint át lehet kasztolni egy egész számot lebegőpontossé, csak hogy kiírjál hozzá 10 db 0 tizedesjegyet, meg mint ahogy az A tömb tizedik elemét megindexelheted így: A[10], de akár így is: 10[A]

nem kell használni, de van

2013. dec. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 iostream ***** válasza:
Nagyon egyszerűen előfordul. Például van a size függvénye az STL konténereknek, ami size_t-t ad vissza, ami egy előjel nélküli típus. Ezt gyakran hasonlítod egy inthez, ami a ciklusváltozó.
2013. dec. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
igaz, el is lát warningokkal a fordító, ha be van nyomva:D
2013. dec. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
iostream: De ha az érték negatív volt, és előjel nélkülivé konvertálódik, akkor a program szempontjából az már számomra érdemi információt nem szolgál, nem?
2013. dec. 29. 20:32
 16/17 A kérdező kommentje:
Abban az esetben, amit te írtál, a ciklusváltozó fog átalakulni előjel nélkülivé, ugye? És mivel a ciklusváltozók ált. pozitívak, értéke ugyanaz marad, tehát itt nincs gond?
2013. dec. 29. 20:34
 17/17 anonim ***** válasza:
Attól még átalakul.
2013. dec. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!