Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el porogramozni...

Hogyan kezdjek el porogramozni? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok szeretnék megtanulni programozni de fogalmam nics az egészről.Annyit tudok hogy meg kell tanulni egy vagy több nyelvet és azokkal kódokat írni.De miben írják ezeket?Segítenétek hogy mit kéne legelőször tennem?

2013. dec. 30. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Választasz egy nyelvet, majd letöltesz hozzá fordítót, IDE-t. Python-hoz jár IDLE, C-hez Code::Blocks vagy tisztán minGv, Pascalhoz FreePascal stbstb.
2013. dec. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Legelőször azt kéne, hogy fel se teszed a kérdést, mert van 349876534 ezzel foglalkozó itt az oldalon IS, úgyhogy mielőtt egy sor kódot is írnál, meg kell tanulni újra felhasználni, és hasznosítani, amit már mások egyszer megtettek/megírtak/megbeszéltek/kitárgyaltak. Első lecke vége.
2013. dec. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hello world tutorial xd
2013. dec. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Válassz egy értelmesebb programnyelvet, amivel később is kezdhetsz valamit. Én anno a C-vel kezdtem. Sokan mondják, hogy kezdésnek Pascalt vagy Pythont tanulj mert egyszerűbb, de csak szerintem csak idővesztegetés. Nem nehezebb annyival a Java sem, hogy érdemes legyen előtte ilyenekkel játszadozni. Tehát miután megvan a nyelv, tölts le hozzá egy fordítót és kezd egyszerűbb programokat írni (pl.: beírd a kör sugarát és kiadja mekkora a kerülete és a területe). Ezekhez rengeteg anyagot találsz az interneten, de elsősorban angolul. Utána már csak elszántság és idő kérdése, hogy komolyabb programokat tudj írni.


A C-hez néhány link:

Letöltés:

[link]

Magyar nyelvű útmutatók, feladatok:

[link]

[link]

[link]

[link]


Remélem tudtam segíteni.

2013. dec. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2013. dec. 31. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!