Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascalban hogy lehet előszedni...

Pascalban hogy lehet előszedni az adatokat amik az adott pointer-re mutatnak?

Figyelt kérdés

Aszongya, hogy adott egy Pointer típusú Pointer, és megvan az is, hogy mennyi adat van ott (byte-ban), és ezt az adotot kéne egy akármilyen formátumban kibányászni, hogy ideiglenesen tároljam, amíg el nem küldöm Socket-en


szóval valami ilyesmi kéne:


var x:Tvalami;

y:Takármi // ez bármilyen típus lehet, az adat kezelése a továbbiakban nem fontos


procedure varazslas(adat:pointer; adatmeret:word; var cel:Takarmi);

Begin

(*

itt egy kis varázslás, hogy az adat címen lévő adatmeret hosszuságú

cucc bekerüljön a cel-ba

*)

end;


és meghívni:


varazslas(@x,sizeof(x),y);



2014. jan. 1. 23:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"nem hagytam figyelmen kívül a mianeve^ megoldást sem, csak még nem jutottam oda, hogy teszteljem, és addig nem akartam semmit mondani róla, így csak a kérdésre válaszoltam"


Azaz nem jutottál még oda hogy kipróbáld amit írtam és az addigi tudásod szerint nem jó erre a move és meg sem említetted.

Erre hogy nem mondasz róla semmit amit írtam, de azt írod hogy miért nem jó erre a move utólag átgondolva most is azt írtam volna arra annyi információ birtokában. Félrevezető volt a megfogalmazásod. Írja meg nyugodtan bárki ésszerű indokkal együtt rendesen megfogalmazva ha nem ért vele egyet!

Képzeld magad a helyembe!


"Tem tudom, hogy honnan-mibôl gondolhatod, hogy nagyon triviális dolgokkal dolgozom"


Nem értem ezt honnan veszed. Én csak annyit állítottam hogy a pointer kezelés triviális, a többszálúság nem.


A pointer aritmetika ismerete nagyon alapdolog, a programozás alapjaihoz tartozik.

A többszázasának egyetemen külön kurzusa is van ami párhuzamos programozás néven fut. Messze nem triviális.

Megnő a hibalehetőségek száma, ami egy szál esetén elő sem fordulhat itt olyan hibák is előfordulhatnak.

Egy egyszálú process futását egy egyenes mentén lehet ábrázolni, kvázi egy dimenzióba. Egy N szálút egy N dimenziós térben.

2014. jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Move()-t már kipróbáltam, amikor írtad a ^postfix (vagy mijáz)megoldást. Így arról be tudtam számolni, a ^postfix-ről pedig nem, és még egy darabig nem is fogok, mert egyenlőre ezt a részt kivettem (bizonyos okokból). De köszönöm, hogy rávilágítottál a helyzetre :) . És mivel én önmagamtól tanulok, ezért lehet, hogy eltérek a tanmenettől, és a Threadokat előbb kezdem használni mint a pointereket, de ez nem azt jelenti, hogy nem fogom megtanulni, és nem is fogom használni :) .
2014. jan. 4. 18:17
 13/13 anonim ***** válasza:
Szívesen. Sejtettem ezek alapján, hogy önmagadtól tanulsz.
2014. jan. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!