Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha egy osztálynak értelmezve...

Ha egy osztálynak értelmezve van az operator= (assignment operator) metódusa azt, hogyan kell használni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy A osztály. Legyen b és c egy-egy példányosítása (gondolom annak hívják). Ha azt akarom mondani, hogy b legyen egyenlő c-vel, akkor azt miként adhatom meg?


a) b = c;

b) b.operator=(c);


a vagy b variáns a helyes?


2014. jan. 4. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nyelv gondolom c++?


ha metódus, akkor tagfüggvény, így meghívhatod ponttal

tehát mindkettő helyes


van olyan is, hogy globálisan terheled túl az operátort, akkor meg vagy b=c; vagy operator=(b,c);

2014. jan. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen c++


Köszönöm a választ.

2014. jan. 4. 21:49
 3/13 iostream ***** válasza:
Na, és az assignmentet pont csak memberként lehet túlterhelni :)
2014. jan. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Valóban, ezt nem tudtam.
2014. jan. 5. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

pont ez lenne a lényege a dolognak, hogy az 'a' a helyes


különben nem sok hasznát vennénk :(

2014. jan. 5. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 iostream ***** válasza:
Én csak azt nem tudom, hogy ha valaki nem biztos a válaszban, miért nem próbálja ki? Teljesen ingyen van a fordítás.
2014. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az is ingyen van, hogy megkérdezzem. Az is ingyen van, hogy tovább menj és ne szólogassál be.


Na de mivan akkor ha mindkettő ugyanazt csinálja, csak az egyik optimálisabban a másiknál. Lásd az i++ és ++i példáját.

2014. jan. 6. 22:08
 8/13 anonim ***** válasza:
i++ és ++i nem ugyanazt csinálja
2014. jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Na igen, itt van egy kis fogalomzavar.

Ha ugyanazt csinálja, akkor mindegy. Egyébként meg nem esett szó a hatékonyságról. Nem megy ez a beszólogatás. Inkább fogadd meg a tanácsot, és mindenki jól jár.

2014. jan. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 iostream ***** válasza:

"Az is ingyen van, hogy megkérdezzem. Az is ingyen van, hogy tovább menj és ne szólogassál be."


Nem értem a hiszti tárgyát. Neked akarok segíteni. Jobban járnál, ha hozzászoknál, hogy magadtól jössz rá dolgokra, mármint ilyen rém egyszerű dolgokra, amiket csak be kell pötyögni egy notepadba és lefordítani.

2014. jan. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!