Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy álljak neki a programozás...

Hogy álljak neki a programozás tanulásának?

Figyelt kérdés

Programoztam már középsuliba,emelt infó érettségire kellett,

Free Pascalba kisebb nagyobb sikerrel..

Meg szeretnék tanulni C++/C#-ben programozni úgy is szükségem lesz majd fősulin ha jól tudom.Mit ajánlotok, hogy álljak neki?Valami könyvet ajánlotok? Vagy youtube-n vannak fent ilyen videók esetleg abból kellene tanulgatnom?

köszi előre is!



2014. jan. 8. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe nem jutna videókból programozni tanulni. Keress tutorialokat, leírásokat, de leginkább tűzz ki magad elé egy feladatot, kezdd el csinálni, és ha elakadtál valahol, nézz utána.
2014. jan. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 iostream ***** válasza:
Ennél jobb ajánlatot még nem olvastam, én is csak ezt tudnám írni. +1 #1
2014. jan. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

jobb vigyázni a youtube-os oktatóvideókkal

codecademy, vagy normális oktatóvideó, leírások

2014. jan. 9. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen főiskolára mész?


Ajánlom feltétlenül a Python-t ÉS a C++-t tanulmányozni.


Mástól is segítséget kérhetsz, vagyis, viszonylag kedvező pénzen lehet találni magántartárt.

2014. jan. 9. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne videókból akarj megtanulni programozni. Találj ki magadnak valami feladatot (lehetőleg amit úgy-ahogy tudsz teljesíteni is, hogy legyen sikerélmény) és utána mindig nehezebb feladatokkal próbálkozz. Használd a Google-t, meg persze számtalan könyv is van.


Én a helyedben C-vel kezdeném, utána C++ vagy Java. De ez csak az én véleményem.

2014. jan. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sokan állítják C-vel jobb kezdeni, majd utána a C++, de én már eleve a C++-val kezdtem, ettől függetlenül nem szólok bele, hogy döntesz.

Oktatóvideókat ahogy az előzők mondták, inkább kerüld.

Googleban a C++ alapok , C++ érettségi alapok-ra keresve találhatsz szerintem leírásokat az alapoktól, természetesen példákkal.

Ha jól megy az angol, és érdekel az ilyen kicsit enciklopédiaszerű leírás is, akkor ezt ajánlhatom:

[link]

Itt könyvtáraktól kezdve sok mindenről találsz infót.

Fejlesztői környezetnek csak azt tudom ajánlani, amit én is szoktam használni (sokan mondják, hogy nem jó): Dev-C++

, ami egy ingyenes programozói IDE.

Mint már korábban írták, érdemes célokat kitűznöd magad elé.

2014. jan. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 iostream ***** válasza:

"programozói IDE"


Milyen a nem programozói integrált fejlesztőkörnyezet?

2014. jan. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

""programozói IDE"


Milyen a nem programozói integrált fejlesztőkörnyezet?"


Pl testépítőknek a tömegnövelőszer szaküzlet és a hardcore-abbaknak a belövőszóba is integrálva van az edzőterembe.

2014. jan. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 17. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!