Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezen a jegyen múlik a félévi...

Ezen a jegyen múlik a félévi jegyem, de mivel hülye vagyok ehhez kérnék egy kis segítséget gyorsan:D?

Figyelt kérdés

Tehát, a feladat python programba van, mely így szól:

"írjon egy programot ami bekér egy tetszőleges egész számot, kiírja hogy pozitív v negatív, és hogy

ha a szám egyszerre osztható 2vel és 7el Szent imrét írjon, ha nem akkor NEM szent imre- t ír."



2014. jan. 10. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
És hol akadtál el?
2014. jan. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

print "Kérek egy tetszőleges számot: "

a=raw_input()

if a<0:

print "a szám negatív"

else:

print "a szám pozitív"

if a*2==0:

print "a szám osztható 2-el"

else:a*2<>0

print "a szám nem osztható 2-al"

if a*7==0:

print "a szám osztható 7-el"

else:a*7<>0

print "a szám nem osztható 7-el"



Ezt írtam, de valahogy nemakar jó lenni, se a Oszthatóság, mivel ígyse úgyse osztható a program szerint. a Szent imrét meg fogalmam sincs hogy írja ki.

2014. jan. 10. 12:52
 3/7 iostream ***** válasza:

1. Nem minden szám pozitív, ami nem kisebb, mint 0.

2. Elképzelésed sincs az oszthatóságról. Ez nem programozási kérdés, hanem matek. Ha megszorzod a-t kettővel és 0 lesz az eredmény, az annyit jelent, hogy a is 0 volt. Speciálisan a 0 pont osztható kettővel, de ez nem fog minden kettővel osztható számra igazat adni.

2014. jan. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A matekkal nincs gond:D

Csak nemtudom ezeket a jeleket stb. Így azt amit oda írtam is osztálytársakkal együtt tudtuk meg.

2014. jan. 10. 12:58
 5/7 anonim válasza:

Nem tanultam pythonba programozni csak c++, meg ilyesmi így tesztelni nem tudom de rákerestem és pythonba is van % jel ami az oszthatóságot nézi..

if szam % 2 == 0:

print("Páros")

else:

print("Páratlan")

ez eldönti h páros vagy páratlan és hogy azt is nézze egyszerre osztható-e 2vel és 7tel akkor

if szam % 2 == 0:

print("Páros") ide még teszel egy if-t if szam%7==0: print("Szent Imre")

azt nem teljesen értem mi van ha nem osztható egyszerre 2vel és 7tel de ha ki kell iratni akkor azt még egy else-be teszed...szintaktikailag remélem helyes amit írtam :)

2014. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:

A feladatban kezeletlenül maradt a 0 érték, bátran javítsd ki a tanár pongyolaságát. Az oszthatóság vizsgálatát mindenesetre tedd tisztába, de ezenfelül: Ha kettővel nem osztható, akkor minek ellenőrzöd a hetet, amikor a kettős feltétel garantáltan nem teljesül. Egyébként 2-vel és 7-tel egyszerre a 7 páros számú többszörösei, vagyis 14 többszörösei oszthatók. Tehát egyetlen vizsgálat elég. Ha 14-gyel való osztás esetén nulla a maradék, akkor Szt. Imre, egyébként nem.

Továbbá: Mondjad már ki magadban a kötőjellel írt számokat! Kettőel? Kettőal? Hétel? Tudom, ez nem nyelvtanóra, de akkor kötelező elfelejteni magyarul?

2014. jan. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:

Még néhány megjegyzés:

Ha nem akarod a 14-gyel való osztást alkalmazni, a kettős feltétel két művelete akkor is összevonható az & vagy and használatával.

A feladat NEM tartalmazza, hogy a 2-vel és a 7-tel való oszthatóságot külön is kiértékeld, de ha már megteszed, mi ez a marhaság: Először megvizsgálod, hogy osztható-e, és ha nem, akkor meg egy semmit se jelentő csonka kifejezéssel megpróbálod beleírni, hogy nem egyenlő? Nem, hát! Tudja azt magától is, most vizsgálta. Az else-ágakba tehát nem kell semmi egyebet beleszuszakolnod, csak kiíratnod, hogy nem osztható ennymegennyivel, és slussz.

Ahhoz képest, hogy kifejezetten számokról van szó, érdekes ötlet, hogy az egyszerű input() helyett a karakterláncot eredményező raw_input()-ot választottad bevitelre. Ez lehetne bölcs megoldás, ha utána mondjuk int() függvénnyel egész számot csinálnál belőle (SimkoL biztosan megdicsérne érte), enélkül azonban csak arra jó, hogy az oszthatóságvizsgálatnál hibára fusson a program. Amúgy, ha már szóba került a téma: Tudom, hogy amikor az ember kétségbeesetten gyötri az agyát, mindenféle átgondolatlan hülyeségre juthat, például, hogy ha egy változó kétszerese egyenlő nullával, akkor osztható kettővel. De eszedbe se jutott tesztelni ezt az imponálóan áttekinthetetlen módon megfogalmazott feltételt? Jó, te nem vagy számítógép, de az erőtlen emberi elme határain belül, mondjuk csak a=1 esetéig rugaszkodva? "Ha 1*2 egyenlő nullával, akkor osztható kettővel, egyébként nem." Némi számítgatás után az jön ki, hogy 1*2 az nem nulla, hanem kettő, tehát kettővel oszthatatlan. Ennyi már fölkelthette volna a gyanúdat, hogy valami hibádzik...

2014. jan. 11. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!