Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kérje be Gipsz Jakab órabérét!...

Kérje be Gipsz Jakab órabérét! Ezután kérje be a ledolgozott időt órában és percben (nem egész órát is fizetnek). Számolja ki és írja a képernyőre Jakab bérét 1 tizedesjegy pontosan?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értem a progaramozást ebben tudnátok segíteni?
2014. jan. 11. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdésed?
2014. jan. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy ezt hogy kellene Beprogramozni ?
2014. jan. 11. 08:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, értem. Ha bemásolod, hogy eddig mit csináltál és hogy hol akadtál el, akkor segítünk. Helyetted viszont nem csináljuk meg a házi feladatodat.
2014. jan. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
H asegitessz elkezdeni aztán már értem mert mindig segitett a tanár elkezddeni csak az elejét sosem értettem.?
2014. jan. 11. 10:18
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, programnyelvet sem írtál. Sebaj, megkapod akkor pszeudókódban:


kiír "Kérem az órabéred: "

beolvas órabér (nevű változóba)

kiír "Kérem a ledolgozott órákat: "

beolvas órák

kiír "Kérem a ledolgozott plusz perceket: "

beolvas percek

bér := <kiszámítás> <-- gondolkodj ezen te, ez nem programozás

bér kerekítés 1 tizedesjegyre

kiír "Bére: "

kiír bér


Mivel feladatot úgy nem adnak ki, hogy nem mutattak üres keretprogramot, kiírást, beolvasást, változók kezelését, ezeket az órai példaprogramokból ki kell tudod keresni. Ha ezeknek nem vagy birtokában, az adott programnyelv és a megfelelő feladat Google-ba gépelésével megtalálhatod, mit kell írnod. Pl. "Pascal hello world", vagy "Pascal beolvasás", vagy "Pascal kerekítés".

2014. jan. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!