Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Általában hany év alatt lehet...

Általában hany év alatt lehet valaki jó játékprogramozó?

Figyelt kérdés
Én most kezdeném, de nagyon érdekel a téma. Én a scriptekkel meg a grafikával szeretnék foglalkozni.

2014. jan. 14. 22:04
 1/5 uno20001 ***** válasza:
81%

Sok, nagyon sok...


(Mondjuk, ha a föld életkorához képest nézzük, semennyi)

2014. jan. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
31%

Üdv.!


Én 3 éve vagyok indie fejlesztő, 7 játékom van (iOS) és mostmár elmondhatom magamról, hogy haladó szinten vagyok. Igazából ez attól is függ hogy csapatban/egyedül dolgozol, milyen a hozzáállásod a dologhoz stb. Nagyon sok múlik a felhasználói visszajelzéseken is, mert attól, hogy neked, ismerőseidnek/barátaidnak tetszik egy dolog, az nem azt jelenti, hogy másnak is fog. Egyébként az angolok, franciák, amcsik elég bunkók tudnak lenni, viszont Japán, Kína, Ausztrália teljesen normális higgadt visszajelzéseket kaptam. :)

2014. jan. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem játékfejlesztéssel nem éri meg foglalkozni. Ha már programozol sokkal jövedelmezőbb ágazatok vannak. Elhiszem, hogy szeretsz játszani, meg érdekel, de az is csak egy munka, és hidd el, egy nem túl sikeres játékot fejleszteni évekig egy középszerű cégnél napi 12 órában nem túl nagy élmény, utána pedig megnézed ahogy anyagi és morális bukás a dolog. Ahhoz, hogy később sikeres játékfejlesztő legyél kell egy iszonyat jó ötlet (Minecraft) vagy be kell kerülnöd egy nagy céghez aki megfizet (mondjuk Blizzard vagy EA külföldön)

Ennyi erővel pályázhatsz a Microsofthoz vagy a Google-hez, mert az ötlet 10millióból 1-nek jön be.

2014. jan. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Minimum 3-4 év gyakorlat kell hozzá, na meg ez előtt magát a programozás alapokat sem árt tanulgatni, ami szintén azért bő 1-2 évet elvehet, ha komolyan csinálja az ember.


Persze manapság olyan eszközök és környezetek vannak, amivel egy gyakorlatlan ember is tud valamit alkotni, de az olyan is lesz.

2014. jan. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2014. jan. 15. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!