Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » MySQL -ben 2 db adatbázisból...

Jjandras kérdése:

MySQL -ben 2 db adatbázisból (1 mezős mindkettő) hogyan lehet a leghatékonyabban kilistázni az összes egyező recordot (az egyikben lévő egyezzen a másikban lévővel)?

Figyelt kérdés
Gondolom a favágós módszertől van jobb (egyesével összehasonlítani mindenkit mindenkivel). A mezők változó hoszzúak (5.10), az első 5 betű azonossága már egyezés.

2014. jan. 15. 20:38
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

SELECT * FROM tabla1, tabla2 WHERE tabla1.id = tabla2.id

Köszönöm, működik, a többit majd megoldom.

2014. jan. 15. 23:52
 12/20 Drone007 ***** válasza:

[link]

[link]


sok sikert!

2014. jan. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb és sok esetben gyorsabb is:


SELECT id1 FROM tabla1

INTERSECT

SELECT id2 FROM tabla2


Sima halmazelméleti metszet.

2014. jan. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
SELECT * FROM t1,t2 WHERE left(t1.field1,5)=left(u2.field1,5)
2014. jan. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ja bocs, az utolsó fél mondatot már nem figyeltem, akkor viszont mindegyik megoldás rossz.

A legegyszerűbb szövegkezelő függvényt használni, ami Excelből, programozásból is ismerős lehet. Venni kell az első 5 karaktert. Ehhez nem kell a pattern matching, egyszerűbb egy left függvénnyel.

2014. jan. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

egy elgépelés az u2 az t2 akart lenni..

SELECT * FROM t1,t2 WHERE left(t1.field1,5)=left(t2.field1,5)

2014. jan. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

én már ott megakadtam, hogy 2db egymezős tábla

pontosan miről is van szó?

2014. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Előző az még értelmezhető dolog,mert ugye a mező a tábla része,de adatbázisban nem lehet mező tábla nélkül. Az hogy két darab adattábla van ami csak egy mezőt tartalmaz,azt úgy képzeld el,hogy van mondjuk egy arunevek tabla meg van egy gyumolcsnevek tabla. Mindkettőben egy mező van,ami több sorból állhat. Lehet mindkét mező neve mondjuk megnevezés. Persze gyakorlatban ez így nem korrekt dolog..

de itt most nem ez volt a kérdés.

2014. jan. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
én nagyon jól tudom, hogy nem ez volt, de gondolom nem fog fájni a kérdezőnek leírni egy sorban, hogy mit akart, és lehet, hogy feleslegesen is tette fel a kérdést (ha akarod, tekinthetsz úgy a kérdésemre, hogy off topic, de azért én ezt nem gondolom)
2014. jan. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem arra gondoltam,hanem arra,hogy ez most így korrekt-e ,hogy 1-1 mező van csak a táblákban , az már más kérdés..
2014. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!