Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet ajánlanátok kezdőknek?

Figyelt kérdés
Jelenleg HTML-ben tudok!
2014. jan. 21. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
A HTML nem kifejezetten programozás nyelv. Inkább elméleti tudás mint nyelvfüggő. Ha az elméleti tudásod profi akkor bármelyik nyelv szintaktikáját megtudod tanulni. Hogy a kérdésre is válaszoljak Python vagy Pascal szerintem.
2014. jan. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egymilliomodjára is Python.
2014. jan. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De a Python az linux, ugye? De nekem jelenleg windowsom van, és arra is irnék valami nagyon egyszerű dolgot! A Pascal-ra ránézek!
2014. jan. 21. 16:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem Linux.
2014. jan. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok bunkó, de ennél nincs nehezebb. De tudom, ezzel kell kezdeni, de én valami nehezebbel szeretnék kezdeni!
2014. jan. 21. 17:07
 6/10 anonim válasza:

Kezdőknek Pascal, ha kicsit nehezebbet szeretnél akkor C# vagy C++

Előzőt jobban szeretem

2014. jan. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Kezd egyszerűen a C-vel.


A C++ egy másik szemlélet mód, sokan össze is keverik a C-vel, pedig ég és föld a kettő, feltéve ha jól csinálják.


A C azért jó kezdésnek mert megtanít a szintaktikára. Ezt a szintaktikát használja a modern nyelvek kb 70%-a is. Ezenkívül rákényszerít egy gondolkodásmódra, ami később a hasznodra lesz.


Legfőképp pedig azért jó kezdő nyelvnek mert eléggé elrettentő. Ha 1-2 hónap után sem megy/tetszik a dolog akkor érdemes abbahagyni.


A python egy script nyelv, nem programozási nyelv. Helytelen beidegződéseket okoz és akárhogy erősködnek a hívei, attól még egy kiegészítőnyelv marad.

2014. jan. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

A HTML az egy jelölő nyelv.

Ha nehezebbel akarsz kezdeni akkor kezdj c-vel, amit írtak is.


"A python egy script nyelv, nem programozási nyelv."


Ez nem igaz csak addig hogy script nyelv, mivel a programozási nyelvek részhalmaza a script nyelvek halmaza.


Milyen rossz beidegződésekről beszélsz? A c-ben nem lehet semmiféle rossz beidegződés vagy más prog. nyelvekbe amiket említettél?

2014. jan. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csakis a Pythont. :-)

Ha visszakeresed, ez a kérdés már ezerszer volt itt, többször kitárgyaltuk.

A Python kifejezetten kezdőknek való nyelv, részben erre is találták ki, könnyű vele sikerélményhez jutni, és a programozás lényegét megérteni. Ha profi akarsz lenni, majd tanulsz hozzá más nyelvet is.

Én találtam ki, hogy lehessen érettségizni is Pythonnal, és bevált.

2014. jan. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7 elég zavaros dolgokat beszél a programozási nyelvekről, és szemmel láthatóan nem sok tapasztalata van a kezdők tanításában. Az első programozási nyelvnek két dolgo biztosan nem feladata:

a) hogy elrettentse a kezdőket

b) hogy a C szintaktikáját megtanítsa


Az valami egészen más, amit egy kezdőnek meg kell tanulnia.

2014. jan. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!