Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás, hogy kezdjek...

Programozás, hogy kezdjek neki? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Műszak Informatika egyetemre készülök de semmit se tudok a programozásról, hogy kezdjek neki? Milyen programokat ajánlotok, oldalakat tanulnivalókat? stb..

2014. jan. 30. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Először a matekot seggeld be. Az emelt szintu érettségi a kisujjadon jöjjön ki. Ezzel szórják ki a népet az első évben.


Programozásban nem szeretnék tanácsot adni, mert lehet, hogy félrevezetnélek. Én Java-s vagyok, javasolnám, hogy Te is csináld ezt, de azt elismerem, hogy Java-val kezdeni a programozást, hát...

Nem vagyok tanár, nem tudom, hogy hogyan kell kezdeni, maradjunk ennyiben.


Tutorial-okat nézegess, ott vannak érdekes dolgok. Dokumentációkat is nyálazd, ott is vannak okosságok. A youtube oktatóvideókat kerüldd el! Egy rakás ratyi az összes, önjelölt prófétákkal

2014. jan. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Programozáshoz alapból matek a fontos, tehát #1-nek igaza van. Ezen kívül pascalt tudom ajánlani az algoritmikus gondolkodás kialakításához. Ha megy az algoritmikus gondolkodás, utána érdemes C programcsaládra váltani.
2014. jan. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 czibles ***** válasza:

Pascal jo az alapok elsajatitasara, de van egy csoma mas nyelv is erre a celra, amit legalabb manapsag is hasznalnak.

Szerintem sokkal jobban jarsz, ha egy objektum orientalt script nyelvvel kezdesz, esetleg C-vel.

Az teny, hogy a matekos targyakon hasalnak el az emberek, de az is kellemetlen, ha menetkozben joszra, hogy teged nem erdekel a programozas.


ui.: Olyan, hogy Muszaki Informatika Egyetem nincsen, mernok informatikus szak van tobb egyetemen is.

2014. febr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 secdeal ***** válasza:

Én a pythont ajánlom kezdésnek. Tudjál angolul. [link]

Keress egy pythonnal foglalkozó könyvet.


Ezenkívül próbálj feladatokat megoldani a [link] oldalon. Rohadt nehéz lesz elsőre, de sokat fogsz fejlődni. Ezek matematikai jellegű feladatok, amiket le kell programozni, a programod kiszámolja az eredményt, és az oldal megmondja, hogy jó lett-e.

2014. febr. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen elnézést, Mérnök Informatikát akartam írni!
2014. febr. 2. 01:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!