Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan telepíthetek websocket...

Hogyan telepíthetek websocket szervert egy fizetős tárhelyre?

Figyelt kérdés
Ha nem lehet, vannak-e alternatívák, hogy mégis legyen egy ilyen szerverem? Előre is köszi!
2014. febr. 2. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyet?

Websocket szervert már igencsak sok nyelven készítettek, meg gondolom te magad is akarod faragni.


Egy sima (hiába fizetős) tárhely mondjuk erre valószínűleg kevés lesz. Minimum egy VPS ajánlott lenne.

2014. febr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
HTML5-ösre gondoltam. De akármilyet látok, ott mindig telepítik egy console segítségével, de egy fizetős tárhelyen szerintem ilyet nem lehet csinálni, ezért is kérdeztem, hogy mit tehetnék az ügy érdekében :)
2014. febr. 2. 12:24
 3/5 uno20001 ***** válasza:
Veszel VPS-t, és arra telepíted fel. Egy sima tárhely nem lesz jó erre.
2014. febr. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na várj, itt egy kis keverés is lesz.

A Websocket-et magát a HTML5 szabvány tartalmazza, valóban, de ez a javascriptekhez hasonlóan a böngészőkben fut.


Ha te ehhez egy megfelelő SZERVERT akarsz, ami ezt kiszolgálja, azt bármilyen technológiával meg lehet csinálni, csak a megfelelő szerver gép és környezet kell hozzá.

Azért mondtam én is a VPS-t, mert arra azt pakolsz amit akarsz. Ott te a klienstől jövő kéréseket kiszolgálhatod Node.js-el, Pythonnal vagy bármivel.

A lényeg, hogy socket kapcsolatot lehessen nyitni, illetve azon belül a megfelelő protokollt használd.

2014. febr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat! Volt egy ilyen érzésem, hogy egy sima tárhely nem elég ehhez :-/ VPS-el nem volt még dolgom, de feltételezem oda meg szükséges linux/rendszergazdai ismeret is, hogy létre tudjam hozni a webszervert, a támadások elleni védelmet és a többit igaz? Ehhez viszont sajnos nem értek :-/
2014. febr. 3. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!