Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Teljesen alapoknál tartok és...

Teljesen alapoknál tartok és szeretném megtanulni a java programozást, de amikor a "hello world" programot megcsinálom hiba lép fel. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Eclipse programmal próbálom megcsinálni, nem sok sikerrel.

Egy videot követek, de sok helyen láttam még ezt az alapprogramot, és ctrl c+vztem, tehát nem én írhattam el.

Mi lehet a hiba? Illetve ha valaki tudna ajánlani egy jo tutorialsorozatot, könyvet vagy bármilyen forrást azt megköszönném.

pastebint nem engedi kiírni de egy képet csináltam róla:

[link]


2014. febr. 3. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert nem a default package-ben csinálod.

Ha a default package-ben csinálod akkor nem kell feltüntetni, hogy milyen package, de a te esetedben oda kell írni, hogy package rubby;

2014. febr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, most sikerült. Örök hála. Szerinted honnan kéne tanulnom? vagy a video tutorialok hatásosak? Esetleg valamilyen könyv?
2014. febr. 3. 20:29
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.


Head First Java -> ez például egy elfogadható könyv, még magát az objektumorientáltságot is magyarázza ahogy tudja.

Tutorialt pedig nem nagy ördöngösség találni. Írd be a youtube-ra, hogy Java tutorial for begginers vagy akármi és kidob neked rengeteget.


Forrásokat kértél: na a forrásnak itt van a gyakorikérdések, mert ha elakadsz akkor kaphatsz rá válaszokat, ha kell magyarázat akkor egy magyar lelkű embertől is megkaphatod, minden más esetben amikor szeretnéd, hogy az szakmai nyelved (angol) fejlődjön a google erejét hívd segítségül és meglátod, hogy a sok fórumon és leírásokon keresztül mennyi minden új dologot fogsz látni.

Ha viszont az új "találkozásokhoz" keresel magyarázatot azt itt szintén meg fogod találni, természetesen azokhoz is hívhatod a google segítségét ugyan úgy.

2014. febr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, igen youtubeon találtam rengeteg tutorialt ami hasznosnak tűnik, csak gondoltam hátha van valamilyen hiper szuper könyv. Köszönöm a segítséget.
2014. febr. 3. 20:36
 5/13 anonim ***** válasza:

#1 vagyok megint :)


Csak hogy válaszoljak a kérdésedre: minden jó amiből tanulhatsz, de ahhoz, hogy olyat találj amely a te szád ízének megfelelően magyaráz, esetleg részletez ahhoz már kell keresni.


Én szerintem a tutorial videók nagyon jók, mert aki írja a programot az azért magyaráz is, ellentétben némely írott tutoriallal (de itt is lehet, hogy csak simán kell keresni egy újat amely már sokkal jobb lesz)


Használd a gyakorikérdéseket nyugodtan, senki nem fogja leharapni a fejed amíg nem egy házi feladatot akarsz megíratni velük, vagy mert egy olyan logikai dolognál akadsz el ahol két szám kivonására van szükség :D

2014. febr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Teljesen új vagy Java-val vagy azért van némely fogalmad róla? (Szintaxisra gondolok leginkább)


Esetleg magában a programozásban is teljesen új vagy?

2014. febr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Teljesen új vagyok. És köszi első, akkor ha elakadok és nem találok rá a megoldásra, majd itt kérdezgetek. :D
2014. febr. 3. 20:50
 8/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok illetve az összes


Esetleg ha eljutsz egy szintre akkor közösen is elkezdhetünk egy projektet :P

Én sem vagyok túltapasztalt, de igyekszem tanulni :P

2014. febr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja :D Hát az jo lenne, remélem megtanulom gyorsan az alapokat, most nem tudom mért de megtetszett nagyon. :D
2014. febr. 3. 21:25
 10/13 anonim ***** válasza:

"Egy videot követek" - Videóból nem jó hosszú távon tanulni. Roppant egyszerű oknál fogva; sok idő őket megcsinálni így 5-10 lecke után elfogynak. De nem is érdemes többet foglalkozni vele, nagyon jó hog megmutatja, hogy kell elkezdeni, de ennyi. Inkább szöveges tutorialokat nézz, esetleg könyveket.


"és ctrl c+vztem, tehát nem én írhattam el" - Így sohasem fogod megtanulni. Gépelned kell. Kezdőként azért mert még tanulsz, haladóként azért, mert olyan dolgokat csinálsz majd amihez nem elég egy ctrl+c ctrl+v. Utána meg azért mert van saját kódrészleted a problémára :)


Sok sikert a tanulásban! Ha bármilyen segítség kell szívesen segítek mindkettőtöknek.

2014. febr. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!