Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen nyelvet kéne tanulnom...

Milyen nyelvet kéne tanulnom az alkalmazások portolásához?

Figyelt kérdés

Most a C-t tanuljuk.Azt mondta a tanárnő,hogy jövőre megtanúljuk a java-t , ami az android alapja.Azt is mondta , hogy Könnyebb okostelefonra fejleszteni , mint pc-re.

Egy java-c-tudással tudok majd androidot fejleszteni-módosítani-appokat írni ?

Esetleg alkalmazásokat átkódolni ?

üDv.



2014. febr. 22. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy Androidra egyszerűbb lenne fejleszteni, mint desktopra, hát, szerintem nem igaz, de ennek megítélése szubjektív lehet.

Használható Java tudás elég ahhoz, hogy Androidra fejlessz alkalmazást, C-t kevés esetben kell használni. Átkódolás alatt meg nem tudom, mire gondolsz, ha meglévő alkalmazás androidos módosítására, akkor ahhoz szükséged van az eredeti forráskódra is, erőforrás állományokkal együtt...

2014. febr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Javaból csak az alapokat lehet max megtanulni egy év alatt, illetve az, hogy okos telefonra könnyebb fejleszteni hülyeség...
2014. febr. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazatok van.Nem jól írtam.Azt mondta a tanárnő hogy " ha megtanultuk a c-t akkor már gyerekjáték lesz a java szinte,mert nagyban hasonlítanak egymásra"

Az átkódoldás alatt azt értem , hogy egyik platformról portolni másikra+ az android rendszert optimalizálni egy telefonra.

2014. febr. 22. 20:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezekhez mélyebb tudásra van szükség, mint amit középiskolában(?) megtanulsz pár hét alatt. Képes lehetsz egyszerűbb Android alkalmazások elkészítésére, viszont ehhez tudnod kell magadtól utánajárni dolgoknak (Android SDK bár Java alapú, például GUI kezelésben eltér a megszokott technológiáktól). Portolás alkalmazásfüggő, de egyszerűbb esetekben (és amennyiben megvan a forráskód!) alighanem mehet, bár ha jól sejtem, te itt kereskedelmi forgalomban megjelent játékokra gondolsz, na, ennek portolására esély nincs.

Optimalizálás komplex ismereteket igényel mind a rendszer, mind a hardver tekintetében.

2014. febr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért abszolút nem mindegy, hogy a C-t milyen szinten tanuljátok, illetve a Java-t milyen szinten fogjátok. Addig oké, hogy egy-egy ciklus stb hasonlóak, de eleve a Java-nak, akkor van értelme, ha kihasználod az objektum orientált gondolkodásmódot (amit C-ben nem igen lehet elsajátítani). Szóval ha C-ben írtok egy egyszerű számológépet, akkor Java-ban is meg fogod tudni írni (ebből a szempontból gyerekjáték), de az OOP egy kicsit fejlettebb gondolkodásmódot igényel.
2014. febr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen.Szakközépiskolába járok.Próbálom minél mélyebben beleásni magam ebbe.Igazából sokkal jobban érdekelnek az android/java Mint a windows és a pc.

Köszönöm az összes választ!

2014. febr. 22. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!